Xander Schauffele, tekrarlamak umuduyla İskoç Açık’a geri döndü

SmokePlumes

Active member
Geçen yıl bu zamanlar, Xander Schauffele gözyaşlarına boğulmuştu.

PGA Tour’da Gezginler Şampiyonasını kazandı. Sonraki hafta JP McManus Pro-Am’ı kazandı. Rory McIlroy, Justin Thomas ve Rickie Fowler’ı beş vuruşla yendi ve yeni Birleşik Devletler Açık şampiyonu Matt Fitzpatrick’i 17 vuruşla taçlandırdı.

Genesis Scottish Open için Renaissance Club’a gelen Schauffele sağlam oyununu sürdürdü. Turnuvayı bir farkla kazandı, 12 ayda dördüncü galibiyetini aldı.

San Diego Eyalet Üniversitesi’nde okuyan ve bir Güney Kaliforniya sakinliği yayan Schauffele, “Muhtemelen kariyerimde geçirdiğim en iyi aylardan biriydi” dedi.

Bu yıl İskoçya’ya biraz daha serin dönüyor ama dünya sıralamasında hala altıncı. Bir yıldır kazanamadı ama iyi oynamaya devam etti.

Aşağıdaki röportaj düzenlenmiş ve kısaltılmıştır.

Geçen yıl bir patlama yaşadın. Nasıl oldu?

Travellers’ı oynadım, sonra gerçekten iyi oynadığım JP McManus Pro-Am oynadım ve ardından İskoç’u kazandım. Gerçekten iyi bir ruh halindeydim. Yapmak istediğim birçok atış yaptım ve istediğim şekilde birçok vuruş yaptım. Elimden gelenin en iyisini yaptığımı hissettim ve bu kazanmak için yeterliydi. Gerçekten iyi bir golfle gelen o sakin duyguydu.

PGA Tour’un stadyum parkurlarından biri olan ve sahayı oluşturmak için çok fazla toprağın taşındığı River Highlands’deki zafer, mimar Tom Doak’ın araziye ve düzene daha minimalist bir yaklaşım benimsediği Rönesans Kulübü’ne nasıl dönüşüyor? Arazi?

River Highlands, daha yavaş ve çok daha fazla ara veren yeşilliklerden daha hızlı ve daha nüanslı yeşillere geçiş yapar. Rönesans biraz daha rahat. River Highlands kadar cezalandırıcı değil [home to the Travelers] tüm hatlarıyla. Çeviren tek şey güvendir.

Puan koşullarından bahsedelim. ABD Açık’ta 2’den (eksi 6 kazandığında) Travellers’ta 19’a ve İskoç Açık’ta 7’ye düştü, bunu nasıl tasavvur ediyorsunuz?

Farklı yeşillikleri denerken, hafta başlamadan önce kesinlikle düşünmeniz gereken bir şey. Bu zihniyet. River Highlands’da arka arkaya altı veya yedi tane soyuyorsanız, sabırlı olmalısınız çünkü diğer oyuncuların kuş yapacağını bilirsiniz. Her hafta kursu geçmek zorundasınız. Bu devreye giren bir şey. Sabırlı olmalısın. İşler her zaman istediğiniz gibi gitmez. Yurtdışında olduğunuzda, par yaptığınızda bazen kendinizi kötü hissedersiniz. Ama sonra Par’ın kazanacağını anlarsın.

Los Angeles Country Club’da bu yılki ABD Açık’ın açılış turunda rekor kıran 62’ye ve ertesi gün 70’e ulaştılar.Her golfçü aynısını yaptı. senin için nasıldı

Bu kulüpte bir 62 kesinlikle beklediğiniz gibi değildi. Bu bir kurulum işiydi. İki turda birçok düşük puan vardı. Rickie [Fowler] Ve bunu erken yaptığımda, insanlar oradaymış gibi hissettiler. En etkileyici tur Pazar günü 63 ile Tommy Fleetwood’du. Harika bir başlangıç yaptım ama hiçbir tur aynı değildi. Ona göre ayar yapmadım. Hızlı bir başlangıç yaptım ama sonra yağ kaybetmeye başladım.

Bu yıl İskoç Açık’ta neyi savunmak istersiniz?

İyi bir şekle yakınım. Yüzeyi çizdim. İyi oynadığım bir takıma geldiğimde geçen sene kazanıp kazanmadığımı çok fazla düşünmüyorum. Geri döndüğüm için mutluyum. Normalde sert golf sahaları oynamayı severim. Ama her sahada iyi oynayabileceğime inandım.