Seldan Bağcan’dan sahne kıyafeti eleştirisi: Bu üslup giyinmeyi tasvip etmiyorum

Kamelya

New member
Küçükçekmece Belediyesi 8 Mart Dünya Bayanlar Günü’nü ötürüsıyla Selda Bağcan konseri organize etti. Meslekte 50’nci yılını dolduran Selda Bağcan 8 Mart’ta kapsamındaki konserini Yahya Kemal Beyatlı Şov Merkezi’nde gerçekleştirdi. ‘Eşitlik Yolunda 50’nci Yıl’ isimli konserde salonu dolduran binlerce kişi müziklere daima bir ağızdan eşlik ederek unutulmaz bir gece yaşadı.

“8 MART BENİM İÇİN ÖNEMLİ”

Konser öncesi kuliste açıklamalar yapan usta sanatçı Bağcan, “8 Mart işçi bayanlar günü çalışma saatlerini 8 saate indirmek için protesto yapıyorlar ve o protestoda iki bayan öldürülüyor. O yüzden kıymetli bir gün ben aslına bakarsanız 14 Şubat, 23 Nisan üzere özel günleri fazlaca severim. Bu günlerde konser yapmaktan hayli haz duyarım. Bayana şiddet ve cinayetler için bir müziğimiz var bu konserde söyleyeceğim. Müziğimizin ismi ‘yaz gazeteci yaz’ son kısmını aktüel olaylara dayanarak değiştiriyorum. Burada da İstanbul Sözleşmesi’nden bahsedeceğim” diye konuştu.

BERGEN İLE HİÇ TANIŞMADIK ANCAK SESİNİ ÇOK BEĞENİRDİM

Bergen sinemasını merak ettiğini belirten Bağcan, “Bergen ile hiç tanışmadık lakin ben de sesini epey beğenirdim. Ben aslına bakarsanız arabesk söyleyenleri epeyce beğeniyorum. Bergen sinemasını epey merak ediyorum. Sinemaya gidemesem bile televizyonlara düştüğünde izlerim. Sinemaya gitme üzere bir lüksüm olmuyor hiç o denli bir vakit yok” sözlerini kullandı.

HAZAL KAYA’NIN OYUNCULUĞUNU ÇOK BEĞENDİM

Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinin birinci kısmını izlediğini aktaran Bağcan, “Aslında ismi ‘Pera Palas’ta Bir Gece’ olsaydı daha hoş olurdu epeyce beğendim. Hazal Kaya’nın oyunculuğunu fazlaca beğendim. Beğenmeyen eleştireni de fazlaca ayıpladım. Bir kere olağanüstü bir senaryo ortasında Atatürk var ve kurtuluşa giden günler anlatılıyor süper bir senaryosu var” dedi.

“MAYOYLA BENİ LAKİN PLAJDA GÖREBİLİRİSİNİZ”

Ünlü isimlerin sahne kıyafetlerine yönelik de konuşan Bağcan, “Korkunç buluyorum, biz nasıl bu günlere geldik bilemiyorum. Ben geçenlerde ‘son muhafazakârım’ dedim nitekim o denli sahneye 50 yıldır çıkıyorum. Ben 20 yaşında sahneye çıktım fakat o denli giyinmedim. ömrüm boyunca sahnelerde daima kapalı giyindim. Çok da fazla yüklenmek istemiyorum onların tercihi o ancak ben bu usul giyinmeyi tasvip etmiyorum. Mayoyla beni lakin plajda gorebilirisiniz” diye konuştu.