Michelle Wie West, ABD Kadınlar Açık’ı tekrar kazanmak istiyor

SmokePlumes

Active member
İnsanlar Pebble Beach’teki Gallery Cafe’nin etrafına bakarken ya da Stillwater Cove’daki selvi korumalı 18. yeşil alana bakan verandada oturan ziyaretçiler olarak başlarının yana eğildiğini ve kısacık bakışları görebiliyordunuz. Brandi Chastain ve Kristi Yamaguchi ile bir öğle yemeğine çıktılar, ayrıca merdiven çıkıp bir lobide yürüdüler.

Bu Michelle Wie West.Bu 1,8 metrelik kolektif hafıza ve modern golf tarihi festivali.

İstediği kadar kazanmadı ve kesinlikle birçok insanın düşündüğü veya kazanması gerektiği kadar kazanmadı. Ancak gündemdeki yaklaşık çeyrek asırdan sonra, hala kadın golfünü şereflendiren en parlak yıldızlardan biri, golf dışındaki birçok kişinin golf bilmeseler bile bir yıldız olarak tanıdığı bir oyuncu.

Wie’nin hayatının rekabetçi golf bölümü, büyük olasılıkla ABD Kadınlar Açık’ın Pebble Beach’te sona ermesinin planlandığı Pazar günü alacakaranlıkta sona erecek. İşler iyi gitmezse, ki Wie West’in kocasının onun ilk caddy’si olacağı ve son zamanlarda pek oynamadığı göz önüne alındığında, Cuma günü akşama kadar her şey bitmiş olabilir. Halk arasında “emeklilik” kelimesinden kaçınmasına (ve bazen özel olarak kullandığını kabul etmesine) rağmen, Açık’tan sonra elit rekabete geri dönme planı yok.

o 33 yaşında

Hızlıydı, değil mi?

2000 yılında, 10 yaşındayken ve Bill Clinton Başkan iken, ABD Kadınlar Amatör Halkla İlişkiler Şampiyonası’nda oynadı. Etkinliği 13 yaşında, LPGA turnuva kesintisini elde ettiği yaşta kazandı ve büyük bir turnuvada hafta sonu liderlik tablosunda üçüncü oldu. 14 yaşında bir PGA Tour etkinliğinde yarışıyor, 15 yaşında profesyonel oluyor, bir profesyonel olarak girdiği ilk üç ana dalın üçünde ilk beşe giriyor, bilek problemleriyle mücadele ediyor, 24 yaşında Open’ı kazanıyor ve ardından diğer sakatlıklarla yıllar geçiriyordu. , kesintiler ve başarısızlıklar güçlü performanslardan daha fazladır.

Yani o kadar da hızlı değildi. Görünüşe göre bir an önce bitmesi gerekiyor. Bu hafta sonu bir galibiyet veya gelecek yıllarda bir sürpriz olmazsa, Wie West, kariyer galibiyetleri listesinde 69. sırada yer alan 2014 Pinehurst Açık da dahil olmak üzere beş LPGA Tour galibiyetiyle bitirecek. Bu, Wie West’in başından beri sahip olduğu ve internet çağında gençlik, yetenek, şöhret ve pazarlanabilirlik karışımından kaynaklanan yüksek beklentilerin altında kalsa bile çoğu oyuncudan çok daha iyi bir kariyer anlamına gelir. (Karşılaştıracak olursak, Güney Kore’den 34 yaşındaki Inbee Park, yedi majör kazandı, ancak uzun süredir Wie West’in topladığı kamuoyu ilgisinin yalnızca bir kısmını topladı.)

Wie West, herhangi bir yardım çalışanının duyamayacağı kadar güneş alan bir salonda yaptığı bir röportajda, “Bunun için doğru kelime nedir?” dedi.

Sonunda, “İstediğim kariyere sahip olduğumdan eminim,” diye devam etti. “Elbette keşke daha fazlasını yapabilseydim. Sanırım herkes böyle düşünüyor.”

Ama dedi ki, “Ya olsaydı, pişmanlıklar ve ‘Keşke daha iyisini yapabilseydim’ seni gerçekten delirtebilir.”

Kamuoyunda tercih ettiği ifadeyi kullanırsak, geçen yılki bir geçiş duyurusu bile, kocası Covid-19’a yakalanınca ve Wie West’in ebeveynleri çocuk bakımına yardım etmek için geride kaldığında suya düştü. Geçen hafta Instagram’da duyurduğu gevşemeyi anlatmaya hazır olan Wie West, Kuzey Carolina’daki 2022 Açık’ta neredeyse tek başına kaldı.

Yıllarca kumarı bırakma zamanının gelip gelmediğini tartışmıştı, aldığı yaralardan bıkmıştı ve son zamanlarda üç kişilik ailesinin birlikte o kadar fazla zaman geçiremeyeceği fikriyle sarsılmıştı. 2021’de, New York City’nin eski belediye başkanı Rudolph W. Giuliani’nin Wie West hakkında yaptığı kaba yorumlar onun yeni hedefini ateşledi.

Ancak bir an geldi ki, oyunun fiyatının nihayetinde çok yüksek olduğunu fark etti ve vücudunun o kadar kırılacağından korktu ki, kızıyla zevk için bir tur bile oynayamayacaktı. O zamandan beri raketlerini neredeyse sadece çantasında taşıyor.

“Zor,” dedi, “gitmek için doğru zamanın ne zaman olduğunu bilmek zor.”

Bu kesinlikle kısmen, çünkü herhangi bir spor dalındaki bir sporcu için yarışmadan çekilmek, istatistiklerin hazır olduğu ve birkaç istisna dışında özgeçmişin dondurulduğu anlamına gelir. Wie West için, emeklilik ya da geçiş ya da buna ne demek isterseniz, yeteneğinin harcanıp harcanmadığına ya da yeteneğinin gereğinden fazla değerlendirilip değerlendirilmediğine dair kaçınılmaz tartışmayı alevlendirmek anlamına geliyordu.

Tabii ki duyuyor. O da anlıyor.

“İnsanlar tweet atmayı ve kendi duygularına sahip olmayı seviyorlar ve bunu yapmaya kesinlikle hakları var: kariyerime yatırım yaptılar” dedi. “Kazanmam gereken kadar çok kazanmadığımı biliyorum.”

Aynı zamanda bunun ne kadar adil olduğunu merak ediyor gibi görünüyor. Stanford’dan bir derece aldı ve ABD Açık’ı kazandı ve bu iki başarının zaten elde etmek istediği şey olduğundan şüpheleniyor.

Yine de, kariyerinin farklı olabileceği tüm yönleri yeniden oynayabilir: 2005 Cherry Hills Açık’ta liderliğin bir kısmını elinde tutsaydı, bu yıl Masters’ta bir yer sağlama girişimi işe yarasaydı, kıl payı farkla kaçırmak yerine ilk PGA Turu etkinliğini kesti.

Bu hafta 156 Women’s Open’a güçlü bir sahaya karşı ılımlı beklentilerle giriyor.

Son şampiyon Minjee Lee, 2021’den beri iki majör kazandı ve dünyada ilk beşte değil. Ve geçen ay profesyonel olarak ilk turnuvasını kazanan 20 yaşındaki Stanford mezunu Rose Zhang var. Wie West’in Perşembe günü 8:28 am PT’de başlayan grubu, üç kez Major galibi In Gee Chun ve on kariyer Major galibiyeti olan ve bu hafta sahaya özel izin verilen Annika Sorenstam’ı içeriyor.

Bu bahar Wie West, golfün en büyük etaplarından birine dönmeden önce, özellikle de bu yıl sporun en popüler sahnelerinden birinde oynandığı için, bir majör oyunun zorluklarına karşı dayanıklılığını nasıl geliştirmesi ve demir ve kama oyununu bilemesi gerektiğini düşündü. dersler.

“Sadece kendime inanmam ve şutları vurabileceğime ve pataları yapabileceğime güvendiğim bir noktaya gelmem gerekiyor” dedi. “Ve umarım her şey çok hızlı gider.”

Sporla yakından ilişkili kalmayı planlıyor – yakın zamanda Zhang’ın kazandığı LPGA turnuvasına ev sahipliği yaptı – ancak oyunun algılarını nasıl değiştirdiği hakkında fazla düşünmediğini vurguladı, değiştiğini söylediği oyun onu hala büyülüyor.

Şimdi bile, kocasıyla oynayacağını söyledi ve bir ana dalda kazanan, kaybeden veya gerçekten hiç mücadele etmeyen diğer tüm golfçüler gibi, sporun gizemlerini çözdüğünden emin.

“Bu hissi alıyorsunuz ve gerçekten iyi hissettiriyor ve ‘Sanırım oyunu çözdüm’ diyorsunuz. öğrendim!” dedi. “Neredeyse her oynadığımda kendimi hala bunu söylerken buluyorum, bu yüzden daha iyi olmayı isteme dürtüsünün hissettirdiğini biliyorum.”

Yakında, bunca zaman sonra, ilgi odağı dışında olacak.