Jon Rahm Masters'ın akşam yemeği menüsü için neyi seçti?

SmokePlumes

Active member
Masters Turnuvasının galibi yeşil bir ceket, zarif bir şekilde işlenmiş bir kupa ve profesyonel golfün en prestijli etkinliklerinden birine ömür boyu davet alır.

Ayrıca önümüzdeki baharda diğer Masters kazananları için bir akşam yemeği planlama (ve spordaki en özel gecelerden birinin çekini alma) şansına da sahip.

Scottie Scheffler, geçen yıl diğer 32 Masters şampiyonu ve Augusta Ulusal Golf Kulübü'nün başkanı Fred S. Ridley ile birlikte yediği akşam yemeğinden saatler önce, “Herkesi böyle bir odada sadece bizimle birlikte bir araya getirmek ne kadar nadirdir?” dedi. turnuva.

Scheffler, “Başka kimse yok” diye devam etti. “Başkan var, bir de biz varız.”

Tavizlerin efsane olduğu bir turnuvada, yeni şampiyon sürekli olarak o ana uygun menüyü seçme baskısı altındadır. Tiger Woods, 1997'deki ilk Masters galibiyetinden sonra çizburger ve milkshake teklif etti, ancak yıllar içinde suşi, porterhouse biftek ve çikolatalı trüflü kek içeren menüler hazırladı. Sandy Lyle, 1988'deki galibiyetinden sonra Haggis'i seçti. Vijay Singh'in Tay yemeklerinden oluşan seçkisi bazı oyuncuları memnun ederken bazılarını da şaşırttı.

2023'ün kazananı Jon Rahm Salı gecesi akşam yemeğine geldiğinde, aralarında Rahm'ın büyükannesinin tarifi olan “Mama Rahm'ın Klasik Mercimek Yahnisi”nin de bulunduğu altı tapas ve pintxos ile başlayan bir yemeğe oturacak. Daha sonra Bask yengeç salatası, antrikot veya kalkan çeşitleri ve tatlı olarak da milhojas de crema y nata var.Chantilly kremalı ve kremalı puf böreği pastası aslında Rahm'ın düğün pastasıydı.

İspanyol doğumlu şef José Andrés, İspanyol doğumlu golfçünün gelişmesine yardımcı oldu Menü.

Rahm geçen ay mercimek yahnisi için “Tarifi için büyükannemi aramıştı” dedi. “Eğer biri bundan hoşlanmadıysa, lütfen bana söyleme. Aslında kimseye söyleme. Bunu duymak benim için biraz fazla anlamlı.”

“Bu akşam yemeğine mirasımdan ve ailemden bir parça katmak istedim, bu da onu daha da özel kılacak” diye ekledi. “Umarım bunu tekrar yapabilirim ama Bask mirasının korunduğundan emin olmak istedim.”

Akşam her zaman bu kadar bireysel değildi. Yıllardır menüde bir biftek, fırında patates ve bol miktarda şaraptan biraz daha fazlası yer alıyordu; bu teklifler birçok profesyonel golfçünün alışkanlıklarını, homojenliğini ve pek de cüretkar olmayan doğasını yansıtıyordu. 2020'de yapılan bir röportajda, Tommy Aaron 1973'te turnuvayı kazandıktan sonra, menü hakkında bilgi almak için bir Augusta Ulusal yetkilisini aradı ve ona seçimlerin bir şekilde tahmin edilebilir olduğu söylendi. Sığır eti yemeği, ıstakoz bisküvisi ve yengeç eti salatası sunmayı tercih etti.

Ana yemek yerine daima şampiyonun aklında olanı sipariş eden Aaron, “Akşam yemeğinden sonra birkaç kişi 'Eh, şerit biftekten başka bir şey aldığımız için mutluyuz' dedi” dedi.

Scheffler, karısı ve menajeri ile menüsü hakkında beyin fırtınası yaptığını hatırladı. Temel bir önermeyle (Scheffler'in en sevdiği yiyecekler) başladılar ve listeyi oradan daraltmaya başladılar. Augusta Ulusal şefine danıştıktan sonra, golfçünün ifadesiyle “kesinlikle bir beslenme uzmanının planına girmeyecek” bir menüye karar verdiler.

Augusta National, geçen Nisan ayında Haber'ı mutfağına aldığında, şeflerden oluşan bir ekip, kişiselleştirilmesi, zamanlanması ve doğru şekilde ısıtılması gereken düzinelerce yemekle belki de yılın en çok incelenen yemeğini hazırladı.

Mezeler arasında çoğu ev aşçısından kaçan bir hassasiyetle yapılmış çizburger sürgüleri, havai fişek karidesleri ve kaseler tortilla çorbası vardı. Daha sonra, Scheffler'in eyaletteki onlarca yılını yansıtan Teksas kaburga eti ya da makarna ve peynir, jalapeño mısır kreması, kızarmış Brüksel lahanası ve patates kızartmasıyla karartılmış kırmızı balığı geldi. Tatlıya yeri olanlar için sıcak tavada çikolatalı kurabiye, süt ve kurabiye dondurması vardı.

Lyle, 1992 yılı kazananı Fred Çiftleri'nin hassas görünen tat alma duyularıyla dalga geçmeden önce, “Çorba içtim ve terlediği için başımı okşamak zorunda kaldım” dedi.

Lyle, “Sıcak yemekleri severim; körilere ve bunun gibi şeylere alışkınım, bu yüzden çok da kötü değilim” dedi. “Ama sanırım Çiftler onun boğazını tuttu: 'Aman Tanrım.' Bu yüzden bazı insanları şaşırttı.”

Scheffler bunu umursamıyormuş gibi görünüyordu. Onun menüsü, onun kuralları.

Ertesi gün “Herkes yemeğin tadını çıkardı” diye bildirdi.