Huawei deklare etti: Android’den HarmonyOS’a geçiş “acısız” olacak

• Konuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
A

admin

Guest
Birkaç gün evvel Huawei, Harmony OS 2‘yi ve bu işletim sistemini halihazırda kullanan birfazlaca eseri resmi olarak tanıttı. Şirket bu sunumdan birkaç gün daha sonra da HarmonyOS 2 güncellemesi hakkında en sık sorulan soruları yanıtladı.

İlginizi Çekebilir HarmonyOS süratle yayılıyor: Bir haftadan kısa müddette 10 milyon aygıta yüklendi Ayrıyeten Bkz. “Android 12’nin ikinci beta sürümü yayınlandı: İşte yenilikler”

Android uygulamaları geçişten etkilenmeyecek

Şirket, yeni platforma geçişin kullanıcı için mümkün olduğunca rahat olacağını, geçiş sırasında ne şahsi dataların ne de uygulamaların etkilenmeyeceğini vurguladı. Huawei’den gelen resmi bilgilere nazaran, kullanıcılar platformlar içinde geçiş yaparken Android işletim sisteminde alıştıkları her şeyi HarmonyOS’a taşıyabilecekler:

• Yüklü Uygulamalar
  • Oyunlar
  • Uygulama ve oyun dataları
  • Sistem ayarları
  • Fotoğraflar ve görüntüler
  • İndirilen evraklar ve APK’lar
  • Takvimler ve alarmlar
Gördüğünüz üzere, transfer sırasında kaydedilecek dataların listesi olabildiğince geniş, bu da transferi olabildiğince konforlu ve rahat hale getiriyor. Bu kullanıcılar açısından son derece olumlu bir gelişme. Çünkü manuel bilgi transferi sırasında, birtakım içeriklerin ve dataların unutulması, silinmesi yahut kaybolması üzere sorunlar yaşanabiliyor.

Yeni işletim sistemine erişen birinci aygıtlar içinde akıllı telefonlar Huawei Mate 40, Mate 30, P40, Mate X2, nova 8 ve MatePad Pro serisi tabletler yer alıyor. Gelecekte HarmonyOS, 100’den çok Huawei aygıtta ve markanın ana şirketten ayrılmasından evvel piyasaya sürülen 35 Honor akıllı telefon modelinde kullanılacak.