Google, iOS aygıtlar için ‘’Switch to Android’’ uygulaması üzerinde çalışıyor

• Konuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
A

admin

Guest
9to5Google, teknoloji devi Google’ın iOS aygıtlar için yeni bir uygulama üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. Google’ın Android Veri Restore Tool isimli aracındaki kodlarda keşfedilen ‘’Switch to Android’’ uygulaması iOS kullanıcılar için Android sistemlere geçişi çok kolaylaştıracağa benziyor. Tıpkı Apple’ın Android aygıtlar için geliştirdiği ‘’Move to iOS’’ uygulaması üzere, Google’ın da iOS App Store için bir ‘’Switch to Android’’ uygulaması geliştirmek istediğini görüyoruz.

Bu bağlamda, Google’ın şu anda iOS kullanıcıları için Android’e geçirme tekniği, bireyleri, takvim etkinliklerini ve fotoğrafları Google Drive’a yedeklemek üzerine gerçekleşiyor. ondan sonrasındasında birebir Google hesabı ile yeni bir Android aygıta geçildiğinde ilgili uygulamalar üzerinden yedeklenen içeriğe erişilebiliyor.

Google’ın yeni uygulamasında bizleri neler bekliyor ?

Veri Restore Tool
’da yer alan 1.0.382048734 numaralı sürümünde bulunan yeni kod satırları, iOS için Google tarafınca geliştirilen ‘’Switch to Android’’ isimli uygulamanın varlığına işaret ediyor. Uygulama da yer alan kod metinlerinin içeriği ise şu biçimde;

• Adım 1 : App Store’dan ‘’Switch to Android’’ uygulamasını edinin.

• Adım 2 : Wi-Fi ayarlarınıza gidin.

• Adım 3 : ^1 ağına bağlanın ve ^2 şifresini girin.
Ayrıyeten, araçtaki birtakım lisanlar, geçmişte olduğundan daha fazla iOS verisinin aktarabileceğini gösterecek biçimde değiştirilmiş olarak gözüküyor. Örneğin, artık uygulamanın uygulamaları da aktarabileceğinden kelam ediliyor.

Google’ın iOS uygulamalarını Android sürümlü aygıtlara indirmek haricinde, uygulama bilgilerini nasıl aktarmayı planladığı çabucak hemen bilinmiyor. Lakin, fiyatlı uygulamaların aktarılmayacağından ve Google Play Store üzerinden yine satın alınması gerekeceğinden emin olabilirsiniz.