Fossil’in yaklaşan akıllı saati yeni Wear işletim sistemine sahip olacak

• Konuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
A

admin

Guest
Fossil‘in yöneticileri Greg McKelvey ve Steve Prokup, mevcut Wear OS saatlerinin Samsung ve Google ile birlikte geliştirilecek Wear platformuna yükseltilemeyeceğini lakin bu sonbaharda platformu çalıştıran yeni bir premium akıllı saatin piyasaya sürüleceğini söylemiş olduler.

İlginizi Çekebilir Google ve Samsung, yeni Wear işletim sistemi için iş birliği yapıyor Ayrıyeten Bkz. “Realme, üç yıl ortasında 5G aygıtlarını 100 milyon şahsa ulaştırmayı hedefliyor”

Fossil Gen 6’da Wear platformu kullanılabilir

Google, I/O 2021 etkinliğinde Samsung ile gelecekteki akıllı saatler için ortak bir işletim sistemi geliştireceklerini deklare etti. Wear olarak isimlendirilecek olan işletim sistemi, uygulamaların daha süratli başlatılması ve daha uzun pil ömrü üzere iyileştirmeler sunacak.

CNET’e verilen bir demeçte Fossil yöneticileri, sonbaharda piyasaya sürecekleri premium akıllı saatin, Google ve Samsung’un ortaklaşa geliştirecekleri işletim sistemine sahip olabileceğine dair ipuçları verdi. Fossil Gen 6 olarak isimlendirilmesi olası olan akıllı saat hakkında konuşan McKelvey: “Google’ın bahsetmiş olduğu ve birleşik platformla başlatmış olduğu tüm yazılım avantajları, yaklaşan akıllı saate dahil edeceğimiz özellikler içinde yer alıyor.” dedi.

Verilen demecin devamında ise yöneticiler, mevcut Fossil akıllı saatlerin Wear işletim sistemine yükseltilmeyeceğini de söylemiş olduler. Ayrıyeten McKelvey, akıllı saatlerin hibrit saatlere kıyasla daha başarılı sonuçlar elde ettiğini belirtti.