Derya Baykal: Ferhan Şensoy ile ortamızda fazlaca özel bir dostluk vardı

Kamelya

New member
Oyuncu ve sunucu Derya Baykal, katıldığı bir sabah programında samimi açıklamalarda bulundu.

Eski eşi Ferhan Şensoy ile olan anılarını paylaşan Baykal, ortalarında epeyce özel bir dostluk olduğunu, hala Şensoy’un eşyalarını sakladığını söylemiş oldu.

Baykal, “Ev değişikliği yaptım, birtakım eşyalarını tiyatroya gönderdim. Özel kitapları, yazılarını… Fakat fazlaca özel olan şeyleri saklıyorum ‘onlar sende dursun’ demişti bana” diye konuştu.

“ÇOK BÜYÜK ANILARIMIZ VAR”

Çok büyük anılarımız var, bir arada fazlaca oyun oynadık fazlaca şey paylaştık diyen Baykal, “Çocuklarımın babası olduğu kadar, benim de ustamdır. Şu an konutumda Ferhan’ın çocukluk fotoğrafı çerçeveli biçimde duruyor” dedi.

“VEFAT HABERİNİ ALINCA YIKILDIM”

Baykal, vefat haberini nasıl öğrendiniz sorusuna ise şöyleki karşılık verdi:

“Ben kızlarımla yakın oturuyorum, Müjgan Ferhan’la karşı karşıya Derya ile de iki sokak orta var. Sabah 6’da uyandım, kızımın konutunda ışık yanıyor, damadım da balkonda duruyor. Ben telaşlandım, telefon açmayı düşündüm daha sonra hayatlarına müdahale etmek istemedim. İçime bir dehşet girdi. Konutta birileri dolaşıyordu, benim aklıma ‘kızım hamile’ onunla ilgi bir şeyler geldi. Aklıma hiç Ferhan Şensoy gelmedi. Ben damadımı aradım, ‘ne oldu, doğum mu başladı’ dedim. O da Ferhan’ın vefat ettiğini söylemiş oldu, ‘Derya sizi almaya geliyor’ dedi.”

Şensoy’un mevt haberini hiç beklemediğini söyleyen Baykal, “Haberi alınca hayli makûs oldum, üstümü değişip kızıma gitmek istedim üstümü gibir dahamedim. İnanın hiç beklemiyordum. Hasta evet, fakat konduramadım. Ne yapacağımı şaşırdım. Çocuklar epey makûs oldular, benim dik durmam gerekti. Hala daha çocuklar atlatmış değiller” diye konuştu.