Canan Ergüder: Beşinci kemoterapi bitti

Kamelya

New member
2017 yılında meslektaşı Kenan Ece ile nikah masasına oturan ve Demir isminde bir oğlu bulunan oyuncu Canan Ergüder (43), göğüs kanseriyle çaba ediyor. Rahatsızlığından dolayı Menajerimi Orta dizisinden ayrılan ünlü oyuncu, son durumuyla ilgili hayranlarını bilgilendirdi.

“HER ŞEY YOLUNDA”

Instagram hesabından annesi Rukiye Ergüder ile çekildiği fotoğrafını yayınlayan Canan Ergüder, “Beşinci kemoterapi bitti. Her şey yolunda” açıklamasını yaptı. Ergüder’e takipçilerinden takviye bildirileri yağdı.

“SAÇSIZ HALİME ALIŞTIM”

Ünlü oyuncu geçtiğimiz ay da “Soranınız fazlaca. Küçük bir update vereyim dedim. Üçüncü kemo biter. Daha var fakat ben yeterliyim. Yeni saçsız halime ve saçlarıma alıştım. Her şey yolunda. Daha da diğer tiplerimle ileride karşılaşırsınız diye düşünüyorum” açıklamasını yapmıştı.

Göğüs kanseri nedir?

Göğüs dokusunun içerisinde yer alan süt bezlerinde yahut süt kanallarını döşeyen hücrelerin yapılarının bozulması ve denetimsiz çoğalması kararı oluşan ve diğer organlara da yayılma potansiyeli taşıyan tümöral oluşumdur. Hastalık, erken devirde ekseriyetle belirti vermez. Bir kitle ele gelebilecek boyuta ulaşmadan 2 yıl öncesinde tarama mamografisi ile saptanabilir. Bu niçinle rutin taramalarını yaptırmayan bayanlarda göğüs kanserinin erken teşhis edilebilmesi pek zorlaşır. Erken evrede fark edilmeyen kanser hücresi vakit içinde göğüs dokusu ortasında büyüyerek tümöral bir kitle oluşturur ve daha sonrasında da metastaz dediğimiz kan ve lenf yolu ile bedenin öteki organlarına yayılma potansiyeli kazanabilirler. Kan ve lenf yolu ile bedenin öteki bölgelerine yayılmadan teşhis edilen göğüs kanseri hadiselerinde tedavi başarısı çok yüksektir.

Göğüs kanseri belirtileri nelerdir?

Uzun yıllar boyunca belirti vermeden sinsice ilerleyen göğüs kanseri, evresi ilerledikçe çeşitli belirtilerle karşımıza çıkar.

Göğüs yahut koltuk altı bölgesinde ele gelen şişlik
Göğüste büyüme, hal bozukluğu, asimetri
Göğüs başında biçim bozukluğu, çökme ve renk değişimi
Göğüs başından akıntı gelmesi
Göğüs başında egzama gibisi deri döküntüleri ve soyulmalar
Göğüs ucunda kızarıklık ve yara oluşumu
Göğüs cildinde ödem, kızarıklık, portakal kabuğu görünümü (inflamatuar göğüs kanseri)

Menajerimi Orta 40. yeni kısım ön izleme sahnesi