Çağatay Akman’ın eski sevgilisi Öykü Uslu’dan muhafaza sonucu talebi

Kamelya

New member
Müzikçi Çağatay Akman, argümanlara göre geçtiğimiz cuma gecesi Cihangir’de oturan eski sevgilisi oyuncu Hikaye Uslu‘nun kapısına dayanmış ve kapıya inen Uslu’ya şiddet uygulamıştı. Uslu’nun polis gruplarını aramasının daha sonrasında gözaltına alınan Akman, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe özgür bırakılmıştı. Uslu bugün, avukatı Mehmet Gençoğlu ile Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek Çağatay Akman’a karşı muhafaza talebinde bulundu.

İstanbul Aile Mahkemesi’ne sunulan muhafaza sonucu talebi dilekçesinde, Akman’ın Uslu’ya karşı şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama yahut küçük düşürmeyi içeren kelam ve davranışlarda bulunulmamasına, ikamet ettiği binaya yaklaşmamasına ve irtibat araçlarıyla rahatsız edilmemesine karar verilmesi talep edildi.

“EVİMİN ÖNÜNE GELDİ”

Müdafaa sonucu talebinin akabinde açıklama yapan Çağatay Akman’ın eski sevgilisi Hikaye Uslu, “Çağatay Akman isimli kişinin beni darp etmesinden açılan bir soruşturma. Konutumun önüne gelip zilime basmasıyla başlayan tacizleri, hakaretleri. Ben daha sonra polisi aradım, daha sonra karakol. Uzun vakittir bağlantı kurmuyorduk. Yani sebebini, niye bu türlü davrandığını bilmiyorum. Darp raporum var ancak karşılıklı olan bir arbede aslında. Şikayetçiyim” dedi.

“TEHDİT, HAKARET VE FİZİKÎ ŞİDDETLE KARŞILIK VERİYOR”

Uslu’nun avukatı Mehmet Gençoğlu ise, ‘’Müvekkilim kendisi konutta arkadaşıyla birlikte otururken Çağatay beyefendi geliyorlar, zile basıyorlar lakin müvekkilim kapıya baktığında kimseyi goremediğinden kapıyı açmıyor. Ardından bahsi mevzu olduğu kişinin orada olduğu anlaşılıyor. Yarım saat üzere bir süre aşağıda bekliyor. Müvekkilim, Çağatay’ın gitmeyeceğini düşünerek aşağıya iniyor ve gitmesini, oradan uzaklaşmasını söylüyor fakat kişi buna karşılık tehdit, hakaret ve fizikî şiddetle karşılık veriyor’’ diye belirtti.

“PSİKOLOJİK OLARAK DERİN BİR KEDER İÇERİSİNDE”

Hikaye Uslu’nun ruhsal şiddet yaşadığını söyleyen avukat Gençoğlu, “Bir biçimde fizikî şiddete karşılık vermeye çalışıyor lakin yetersiz kalıyor. Çabucak polisi arıyor, polis olay yerine gelirken de müvekkilimin arkadaşlarına da saldırıyor. Durum bu türlü karakolda sonuçlanıyor. Biz, derhal 6284 Sayılı Kanun uyarınca muhafaza önlem sonucu için Aile Mahkemesi’ne başvurduk. Ayrıyeten yürütülen soruşturma için de beyan dilekçesi sunduk. Müvekkilim ruhsal olarak derin bir ıstırap içerisinde. Biz, yalnızca bayana değil, canlılara olan her türlü şiddetin karşısındayız” dedi.