Bennu Gerede kimdir?

Kamelya

New member
NTV’yi toplumsal medyadan takip edin

Tarkan ile yaşadığı aşkla tanınan avukat Bilge Öztürk, fotoğrafçı Bennu Gerede’nin oğullarından Daren Gerede Erkaya ile aşk yaşadığını itiraf etti.

Öztürk Instagram’dan da fotoğraflarını paylaştığı kendisinden 22 yaş küçük sevgilisiyle ilgisi hakkında “aslına bakarsan üç aydır beraberyiz. Daren Gerede ile beraberyim, mutluyuz” sözlerini kullandı.

Öztürk, dün sevgilisi Daren Gerede Erkaya ile samimi fotoğraflarını toplumsal medya hesabından paylaşmasıyla gündem oldu. Çiftin fotoğrafına birinci yorum Bennu Gerede‘den geldi.

Gerede fotoğrafa, “yaşamımda en hayli sevdiğim varlıklardan biri oğlum Daren. Çok özel bir ruh, epeyce özel bir varlık ile tanışıp oğlan üstü bir beraberlik yaşamaları o kadar bana ümit ve ışık veriyor ki! Sizi epeyce seviyorum ve İsmail Polat sen de benim için fazlaca epeyce farklı bir yerdesin. Seni de inanılmaz seviyorum Bilge’ciğim. Çok ve oldukça” biçiminde yorum yaptı.

BENNU GEREDE KİMDİR?

30 Ağustos 1971 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Bennu Gerede, doktor bir baba ve senarist bir annenin kızıdır.

Gerede’nin dedesi Kurtuluş Savaşı gazisi, hem de Atatürk’ün yaveri, eski büyükelçi albay Hüsrev Gerede’dir.

Bennu Gerede daha altı aylık bebekken babasının işi niçiniyle ailecek New York‘a taşındılar. Babası Birleşmiş Milletler tabibi olarak 15 yıl New York‘da nazaranv yaptı.

Lisans egitimini ABD, New York’da bulunan Parsons School of Art’ta fotoğrafçılık üzerine aldı. Eğitimini tamamladıktan daha sonra ablası Şiva ile birlikte İstanbul’a geldi. Modellik, fotomodellik, oyunculuk yaptı.

Bu ortada anne ve babası ölene kadar hiç boşanmamış fakat başka yaşamaya başlamışlardır.

Bennu Gerede, bir süre daha sonra Fransa‘nın günebir daha yatılı okula gitti ve 4 yıl daha fotoğrafçılık üzerine eğitim aldı. sonrasındasında da Türkiye’ye dönerek eğitimini aldığı fotoğrafçılık üzerine çalışmaya başladı. Bennu Gerede, dünyanın çeşitli ülkelerinde birfazlaca fotoğraf stantları açtı, fotoğraflarını sergiledi.