Volkan Demirel ve teknik grubu, Pro Lisans Antrenör Programı’na konuk oldu

SmokePlumes

Active member
Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Yöneticiliği tarafınca düzenlenen 2022-2023 devri UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı’nın birinci yüz yüze eğitim etabı İstanbul’da devam ediyor. Programın ikinci günü, Atakaş Hatayspor Antrenörü Volkan Demirel ve teknik grubunun katıldığı söyleşi ile başladı.

Volkan Demirel ile birlikte antrenörler Gökhan Kağıtçıoğlu, Ekrem Ekşioğlu, Kadir Ömeroğlu, kaleci antrenörü Mustafa Cengiz Birgen, atletik performans antrenörü Doç. Dr. Osman Ateş ve maç tahlili antrenörü Özgün Miraç Özçilingir’in katıldığı oturumda ‘Teknik Grup ile İletişim’ başlığı ele alındı. Demirel ve takımı, kendi çalışma prensiplerini ve ortalarındaki bağlantı stratejilerini anlattı. Moderatörlüğünü FGD Teknik Koordinatörü Dr. Erden Or’un yaptığı oturumda konuklar aday antrenörlerin sorularını da yanıtlandırdı. TFF Futbol Gelişim Yöneticisi Oğuz Çetin, bu sohbet toplantısının sonunda Volkan Demirel’e ve takımına teşekkür plaketi ve sertifikaları takdim etti.

Günün ikinci kısmında teknik takım içi bağlantı noktasında üretilmiş senaryolar üzerinden kümeler halinde hadise tahlilleri yapıldı. Akabinde Manisa FK Akademi Teknik Yöneticisi Namet Ateş, ‘Teknik Direktör- Gençlik Geliştirme Teknik Sorumlusu İletişimi’ temalı bir sunum gerçekleştirdi.

Üçü teorik eğitimler, ikisi saha uygulamaları, biri ise bitirme projesi olmak üzere toplam 6 yüz yüze eğitim modülünden oluşan UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı’na 24 aday antrenör katılıyor. TFF Futbol Gelişim Yöneticisi Oğuz Çetin’in idaresinde gerçekleştirilen programı; FGD Teknik Koordinatörü Dr. Erden Or ile UEFA Pro Lisanslı Antrenör Eğitimcisi Serkan Emre Sefa yürütüyor. 2022-2023 devri UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı, 2023 yılının eylül ayında sona erecek.