Uyuşturucu krizine girip konutu ateşe verdi

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Seyhan ilçesi Gülpınar Mahallesi’nde dün saat 14.00 sıralarında Turgay Ç.’nin (33) yalnız yaşadığı müstakil meskenin giriş katında yangın çıktı. Kısa müddette büyüyen alevler, üst katta oturan amcasının meskenine de sıçradı. Turgay Ç.’nin yengesi Fadime Ç. (59), evdeki torunları İ.Ç. (3) ile A.Ç.’yi (4) kucağına aldı fakat meskenden çıkamadı. Mahallelinin ihbarı üzerine adrese gelen polis, Fadime Ç. ile torunlarını meskenden çıkardı. İtfaiye takımları yangına müdahale ederek kısa müddette denetim altına alıp söndürdü. Uyuşturucunun tesirinde olduğu belirtilen Turgay Ç. ise gözaltına alındı.

‘CAN GÜVENLİĞİMİZ YOK’

Yaşadığı kaygı dolu anları anlatan Fadime Ç., “Evde otururken Turgay Ç. yanıma geldi ve pencereleri sökmek için çekiç istedi. Vermeyince sonlanıp, bağırmaya başladı. Aşağı indikten bir süre daha sonra dumanların çıktığını gördüm. Torunlarımı alıp aşağı inecektim fakat ağır dumandan dolayı çıkamadım. Sağ olsun bir polis gelip çocukları çıkarttı. Can güvenliğimiz yok” diye konuştu.

ANNESİ DE KONUTTAN TAŞINMAK ZORUNDA KALMIŞ

Sık sık uyuşturucu krizine girdiği tez edilen Turgay Ç.’nin, etrafa ziyan vermesi niçiniyle bir arada yaşadığı annesi Fadime Ç.’nin (54), kızının yanına taşındığı öğrenildi.

Turgay Ç.’nin polis merkezindeki süreçleri sürüyor.