Ukraynalı sportmen birinci golünü attıktan daha sonra gözyaşlarını tutamadı

Libero

New member
West Ham ve Ukraynalı yıldız Andriy Yarmolenko, İngiltere Premier Ligi’nde pazar günü Aston Villa’yı 2-1 mağlup ettikleri maçın açılış golünü attıktan daha sonra duygulandı.

Forvette oynayan oyuncu, West Ham’da bir aydan fazla bir süre forma giymemişti ve maçtan daha sonra Sky Sports’ak konuşan futbolcu, Rusya’nın kendi ülkesine savaş açmasından daha sonra ekiple idman yapmanın bile “imkansız” olduğunu kelamlarına eklediği kaydedildi.

Pazar günkü maçtan daha sonra Sky Sports’a konuşan Andriy Yarmolenko, “Sadece ailemi ve halkımı düşünüyordum” derken “Sahada her şeyi vermeye çalıştım. Ülkemdeki durum niçiniyle benim için epeyce duygusaldı. Şu anda futbolu düşünmek benim için epey sıkıntı zira Rus ordusu her gün Ukraynalıları öldürüyor.” diye devam etti.

32 yaşındaki oyuncu, ikinci yarıda oyuna girdiğinde her iki ekip taraftarından da alkış aldı.

Maç sırasında tribünlerde fazlaca sayıda Ukrayna bayrağı görünürken, maç öncesi stadyumun haricinde Ukrayna renklerinde West Ham anıları satıldığı görüldü.