UEFA Pro Lisans Programı’nın 5. yüz yüze eğitim kademesi başladı

SmokePlumes

Active member

Türkiye Futbol Federasyonu tarafınca düzenlenen UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı’nın beşinci yüz yüze eğitim etabı İstanbul’da başladı.

TFF Futbol Gelişim Yöneticisi Oğuz Çetin’in idaresinde gerçekleştirilen programı; FGD Teknik Koordinatörü Dr. Erden Or ile UEFA Pro Lisanslı Antrenör Eğitimcisi Serkan Emre Sefa yürütüyor. TFF’nin antrenör eğitimcilerinin de hazır bulunduğu programda; UEFA Antrenör Eğitimcisi John Peacock da gözlemci ve danışman sıfatıyla yer alıyor.

UEFA Pro Lisans Programı’nın beşinci evresinin birinci gününde, aday antrenörlerin oluşturduğu kümeler Harika Lig ve TFF 1.Lig tahlillerinin sunumlarını yaptı. Akabinde ulusal grubun eski futbolcusu ve antrenörü, spor yorumcusu Metin Tekin ile spor yorumcusu, teknik yönetici Zeki Başkan Özen’in katıldığı bir sohbet toplantısı gerçekleştirildi. Dr.Erden Or’un moderatörlüğünü üstlendiği bu kısımda ülkemiz ve dünya futbolundaki trendler ele alındı.

UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı’nın beşinci ve son yüz yüze eğitim etabı 27 Mayıs’ta sona erecek.