UEFA Pro Lisans Programı’nın 5. yüz yüze eğitim etabı tamamlandı

SmokePlumes

Active member
Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Yöneticiliği tarafınca düzenlenen UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı’nın beşinci ve son yüz yüze eğitim etabı bitmiş oldu. İstanbul’da yapılan programın son gününde futbolda kalite teminat sistemi kurup federasyon ve kulüplere danışmanlık hizmeti veren Belçika orijinli Double Pass firmasından Stig Meylemans ve Hans Vander Elst, genç oyuncu gelişimi ve bu oyuncuların A kadroya entegrasyonu konusunda kulüp idare modeli sundular. Ayrıyeten bir periyot A Ulusal Kadro’nun ruhsal danışmanlığını yapan Prof. Dr. Acar Baltaş, liderlik ve kadro idaresi konusunda eğitim verdi.

TFF Futbol Gelişim Yöneticisi Oğuz Çetin’in idaresinde gerçekleştirilen UEFA Pro Lisans Programı’nı; FGD Teknik Koordinatörü Dr. Erden Or ile UEFA Pro Lisanslı Antrenör Eğitimcisi Serkan Emre Sefa yürüttü. TFF’nin antrenör eğitimcilerinin de hazır bulunduğu programda, UEFA Antrenör Eğitimcisi John Peacock da gözlemci ve danışman sıfatıyla yer aldı. Programa; Sven – Göran- Eriksson, Metin Tekin ve Zeki Lider İhtimam de konuk oldu.

TFF Futbol Gelişim Yöneticisi Oğuz Çetin, yaptığı değerlendirmede fazlaca başarılı bir programı geride bıraktıklarını söylemiş oldu. 5 yüz yüze eğitim basamağının yanında, zoom toplantıları ve kulüp ziyaretlerini de içeren uzun bir sureci tamamladıklarını belirten Çetin, “Aday antrenörlerimizin programın başından bugüne gösterdiği gelişimi görmek memnunluk verici. Uzun bir hazırlık devri daha sonrası oluşturduğumuz içeriği antrenör eğitimcilerimizin de katkısıyla aday antrenörlerimiz epeyce âlâ sunduğumuzu düşünüyorum.” dedi. Tez ve uygulama imtihanı etaplarıyla UEFA Pro Lisans Programı’nın biteceğini tabir eden Oğuz Çetin, antrenör eğitiminde yeniliklerin süreceğini de kelamlarına ekledi.