TFF Futbol Gelişim Yöneticiliği’nden antrenör eğitimi ile genç oyuncu gelişmenini birleştiren proje

SmokePlumes

Active member

Türk futbolunun gelişmenini sağlama misyonu ile çalışmalarını sürdüren TFF Futbol Gelişim Yöneticiliği, faaliyet alanları içinde yer alan “Antrenör Eğitimi” ve “Genç Oyuncu Gelişimi”ni bir ortaya getirecek yeni bir projeyi hayata geçiriyor. Bu kapsamda hem donanımlı antrenörlerin “FGD Genç Oyuncu Gelişim Programı”nda yer alması tıpkı vakitte genç kadrolarda çalışan antrenörlerin “FGD Antrenör Eğitim Programı” kapsamındaki eğitimlerine süreklilik kazandırılması hedefleniyor.

TFF ile Üstün Lig, 1. Lig, 2 . Lig ve 3. Lig kulüpleri içindeki iş birliğini artıracak bu proje çerçevesinde; kulüplerde bakılırsav alan gençlik gelişim teknik sorumlularına verilecek özel bir eğitim ile “TFF Antrenör Eğitimcisi” kimliğinin kazandırılması amaçlanıyor. 2022-23 dönemi itibariyle Muhteşem Lig, 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig’de yer alan profesyonel kulüplerde nazaranv alacak gençlik gelişim teknik sorumlularının, kendi kulüplerinde çalışan ve FGD antrenör eğitim programlarına katılan tüm antrenörlerin kulüp ortamındaki faaliyetlerini gözlemlemeleri, değerlendirmeleri ve gelişim süreçlerini Futbol Gelişim Yöneticiliği’ne raporlamaları öngörülüyor.

Proje kapsamında gençlik gelişim programı teknik sorumlularının katılacağı eğitimlerin bir kısmının online bir kısmının ise yüz yüze gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Oğuz Çetin: “Amaç futbolun gelişimi ismine sinerji yaratmak”

Hususla ilgili bilgileri aktaran TFF Futbol Gelişim Yöneticisi Oğuz Çetin, projenin “FGD Antrenör Eğitim Programları” ile “FGD Genç Oyuncu Gelişim Programı” içinde bir bütünlük sağlayacağını belirtti. ‘Amacımız futbolun gelişimi ismine bir sinerji yaratmak’ diyen Çetin, futbolun gelişimi noktasında TFF’nin profesyonel kulüpler ile iş birliği içerisinde olması gerektiğini söylemiş oldu.

Oğuz Çetin, bu köprüyü kurmak ismine profesyonel kulüplerin gençlik geliştirme teknik sorumlularından yararlanılacağını tabir etti. Antrenör eğitiminin antrenör eğitim programları ile sonlu kalmaması gerektiğini vurgulayan Çetin, yeni uygulamayla birlikte antrenörlerin eğitimi ve gelişimi için, çalıştıkları kulüp ortamında da izleneceğini ve değerlendirileceğini kaydetti. TFF Futbol Gelişim Yöneticisi Oğuz Çetin, bu yeni atağın ortak bir eğitim anlayışı ve genç futbolcu gelişimi ismine son derece kıymetli olduğunu kelamlarına ekledi.