Terim epey sert: Bu nizam değişecek

Libero

New member
Galatasaray teknik yöneticisi Fatih Terim, dün akşam oynanan Medipol Başakşehir maçında hakem Zorbay Küçük’ün sarı-kırmızılı futbolculara söylemiş olduği sav edilen sözlerle ilgili açıklamalarda bulundu ve Zorbay Küçük’e epey sert kelamlar sarf etti.

Fatih Terim’in açıklamaları şöyle:

“Biz bu dönem sayın lider ve idareyle yola çıktık. Türkiye üzere futbol ikliminin çabuk değiştiği, günlük muvaffakiyetlerin bilakis uzun vadeli projeyi hayata geçirmek için kolları sıvadık ve bu hamaseti gösterdik açıkçası. Dönem başından beri her şeye karşın oturan bir oyun yapımız ve vaat ettikleri olan bir kadromuz var. Çok konuma giriyoruz atamıyoruz, sıradan konumları kıymetlendiremiyoruz. Kalemize gelmeyen, konum olmadan ve atak olmadan yediğimiz goller var. Önümüzde bir gerçek var, birinci bayağı epey uzaklaştık. Burada bir kabahat var ise ne idare, ne de futbolcuların. Kabahat benim.

“UMUDUMUZU BİZDEN ALMALARINA MÜSAADE VERMEYECEĞİM”

Futbolun son 50 yılında her kademesinde bulunan biri olarak bizim mutluluğumuzu alabilirler lakin umudumuzu asla alamazlar. UEFA Avrupa Ligi’nde devleri geride bırakarak, Marsilya üzere, Lazio üzere kadroları geride bırakıp son 16’ya kalan bir kadromuz var. Gençlerimiz bunu başardı. Son 50 yıldır, Türk futbolunun her evresinde yer aldım. Her evrede yer alan bir insan olarak, umudumuzu bizden almalarına müsaade vermeyeceğim. Bu sistemin değişeceğine inanıyorum.”

MHK’DEN HAKEM KÜÇÜK’E İNCELEME

Galatasaray ile Medipol Başakşehir içinde oynanan maçın akabinde sarı-kırmızılı ekip cephesinden hakem Zorbay Küçük’ün kendi futbolcularına hakaret ettiği argüman edilmişti. Tezler daha sonrasında MHK’den flaş bir atılım geldi.

Uğraşın akabinde sarı-kırmızılı futbolculardan Berkan Kutlu, hakem Zorbay Küçük’ün Kerem Aktürkoğlu’na yalancı söylemiş olduğini argüman etmiş ve “Burada bu akşam o denli şeyler yaşandı ki… Hürmet çerçevesi aşıldı. Bize yalancı dendi. Kerem’e bu söylendi. Kerem hiç bir şey yapmasına karşın kendisine karşı bu söz kullanıldı. Bir metre önümde oldu. Bunları söylemek zorundayım. Her şeydilk evvel hürmet bekliyoruz. Niçin bunlar oluyor anlamıyorum. Bu saygısızlıkların bitmesi lazım. Biz Galatasaray oyuncusuyuz. Her şeydilk evvel insanız. bu biçimde sözler kullanılmasını kabul etmiyorum. İçeride ve alanda bunlar kullanıldı. Bu sözler kullanılır mı? Koridorda oyuncumuza yalancı denmesini kabul etmiyorum” demişti.