Sıla’dan Ahmet Kural için görüntü şikayeti

Kamelya

New member
Müzikçi Sıla ile Ahmet Kural içindeki şiddet tezinin gündeme geldiği birinci günlerde, Sıla’nın tezlerden daha sonra müzik söylerken bir görüntü imajı ortaya çıkmıştı. hadiseden 18 saat daha sonra çekildiği öne sürülen imaj, davanın kanıt belgesine konulmuş ve manzaralarda müzikçi Sıla’nın kolundaki ve yüzündeki şiddet izlerinin görülmediği konuşulmuştu. Gelişmelerin akabinde ünlü müzikçi savcılığa başvurdu.

Sabah’tan Dilek Yaman’ın haberine göre; Sıla, Ahmet Kural ile yaşadığı hadiseden daha sonra şiddet niçiniyle ıstırabının devam ettiği sırada bir psikiyatrist ile görüşme yaptığını, psikolojisinin düzelmesi için müzik dediğini lisana getirdi. Sıla, “O sırada çekilen görüntü basına sızdırıldı. Görüntünün bir kesiti kesilip çıkarılmak suretiyle haber yapıldı. Güya ben şiddet görmemişim bu tezleri uydurmuşum, bedenimde ve yüzümde her hangi bir şiddet cebir izi yokmuş. daha sonrasında gülüp eğlenmişim üzere kamu oyunu aldatıcı ve soruşturmanın seyrini benim aleyhime etkileyici bir haber yapıldı” dedi.

“Bu haber ile ilgili manzaraların Ahmet Kural ve avukatı tarafınca servis edildiğini söylemiş olduler” diyen Sıla “Bu yayın daha sonrasında kamuoyunda bir kısım beşerler benim gerçekte şiddet görmediğim biçimde bu iddiayı ve kanıtlarını uydurduğum üzere bir kanıya kapıldılar. Ve üzerinde oynanan bu manzaralar aleyhime kanıt oldu” diye konuştu.

Sıla’nın ihbarı üzerine Ahmet Kural’ın avukatı Sibel Aydın hakkında, ‘Adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs’ hatasından soruşturma başlatıldı. Savcılık, avukatın kabahati işlediğine dair kâfi kanıt bulunmadığı sebebi öne sürülerek belgenin kapatılmasını istedi.