SASA’nın işvereni konuştu: Sasa payı devasa yükseklikte, alınmaz

Severus

Global Mod
Global Mod
Fiyat 80 liraya çıktığında, küçük yatırımcı ziyan görmesin diye pay sattıklarını belirten Erdemoğlu; “O satıştan bu yana SASA payı alınmaz diyorum” dedi.

Borsa İstanbul’da son periyotta yaşanan ralliye ve kâr realizasyonu emelli düşüşlere öncülük eden şirketlerden biri, Erdemoğlu Holding bünyesindeki SASA Polyester oldu. Bu durum, şirket paylarına ait çeşitli spekülasyonları birlikteinde getirdi.

EKONOMİ gazetesi muharrirleri, mevzuya ait merak edilen mevzuları, direkt hem şirketin tıpkı vakitte holdingin idare konseyi başkanlığını yürüten İbrahim Erdemoğlu’na yöneltti.

Sorulara tüm açıklığıyla karşılık veren Erdemoğlu’nun açıklamalarından öne çıkan iletiler şu biçimde:

* SASA’nın borsada şu anda geldiği piyasa pahası beni rahatsız ediyor.

* Payın fiyatı 60 liradan 180 liraya niye yükseldi, bilmiyorum. Yeni yatırım açıklamamız olmadı, pay tutarlarımızı üst çıkaracak bir açıklama da yapmadık.

* Payın fiyatı 80 liraya çıktığında, küçük yatırımcı ziyan görmesin diye Borsa İstanbul’da satış yaptık. O satıştan beri herkese, “Sasa payı çok yüksek, alınmaz” diyorum.

* Öbür şirketler hakkında yorum yapamam. Fakat Borsa İstanbul’da yaşanan bu havadan küçük yatırımcıların ziyan görmesine üzülürüm.

VAHAP MUNYAR’ın kaleme aldığı yazının devamı