Rory McIlroy, PGA Şampiyonasında daha keskin bir vuruş ve daha net bir kafa hedefliyor

SmokePlumes

Active member
PITTSFORD, NY – Yaklaşık altı hafta önce – bu, kaçırılmış bir Masters turnuvası kesintisi, kendi kendine verilen bir ara ve Wells Fargo Şampiyonası’nda 47. sıra için bir beraberlik anlamına geliyor – Rory McIlroy turta seçmelerine katıldı. O zamanlar, başka bir büyük galibiyet elde etmeye hazır görünüyordu ve Şükran Günü tatlınız bir yangın tehlikesine dönüşmeden önce yaptığınız güvenin aynısını sergiliyordu.

McIlroy, kariyerinin grand slam’ini tamamlama arayışının yine sekteye uğrayacağı Augusta Ulusal Golf Kulübü’nde “Pastayı yapmak için tüm malzemelere sahibim,” dedi. “Sadece tüm bu malzemeleri atıyor, fırını doğru sıcaklığa ayarlıyor ve her şeyin yoluna girmesini sağlıyor.”

Yılın ikinci büyük turnuvası olan Oak Hill Country Club’da bu haftaki PGA Şampiyonası, etkinliği iki kez kazandığı için onu Grand Slam kardeşliğine yükseltemez. Ancak bir galibiyet veya güçlü bir performans, resmi dünya golf sıralamasında 3. sırada yer alan ancak 2014’ten beri büyük bir şampiyonluk kazanamadığı için 2014’ten beri sürekli olarak gölgede kalan McIlroy’un etrafındaki şüpheleri ortadan kaldırabilir. Şüphecilik yalnızca 2023’te yoğunlaştı. Bu, Dubai’de bir galibiyetle başladı, ancak ardından hayranlık uyandıran performanslar ve nefes kesici hayal kırıklıkları arasında gidip geldi.

Oak Hill ile olan ilişkisine rağmen McIlroy, Florida’da yaşadığı için iç saha avantajını açıklama konusunda isteksizdir. Beklentilerinin bir sürü iyi dilekte bulunan kişiye değil, kısmen sert dikkat dağıtıcı unsurları yeterince ayıklama becerisine bağlı olduğunun farkında: eleştirmenler, tarih, tartışmasız PGA Tour’un bir dönemin önde gelen sözcüsü olarak koltuğunu çevreleyen gürültü. profesyonel golfte kargaşa.

Salı günü, espordaki güvensizlikle hiçbir ilgisi yok gibi görünüyordu (“Bir kristal kürem yok”, 34 kelimelik bir soruya verdiği altı kelimelik cevaptı). Ayrıca, Masters’tan sonraki molasının işe yarayıp yaramadığını da detaylandırmak istemedi. (“Bilmiyorum,” diye yanıtladı. “O zaman ihtiyacım vardı. Bu hafta işe yarayıp yaramadığını göreceğiz.”)

Ama belki daha anlamlısı, aynı zamanda daha fazladan çok daha az beklentiyle oynaması gerektiğini açıkça hisseden en iyi atletti. Cesaret ölçülüydü, özgüven ezici veya ikiyüzlü olmadan oradaydı.

“Sindirilmesi zor olan gerçekten Augusta’nın performansı değildi, daha çok zihinsel yön ve hayal kırıklığı ve sanırım tekrar ilerlemek için ruhu doğru konuma getirmeye çalışıyorsunuz,” diye ekledi daha sonra sadece “Oraya gitmeye çalışıyorum, turnuvanın ilk çukurunu iyi oynuyorum ve sonra oraya vardığımda ikinci iyi çukuru oynamaya çalışıyorum ve oradan devam ediyorum.”

İvmesi son haftalarda çevrelerinde endişe uyandırdığından, geleceğini hızlı bir şekilde görebilir. Salı günü özetlediği gibi, sorunları – “dönüş yolunda yüz biraz fazla açıldı, inişte onu hizalamak için gerçekten mücadele ettim ve ardından tekrar kapama biraz fazla hızlı oldu” – bu türden yerel sorunlardır. çoğu sürüş menzilinde fark edilmeden gider veya en azından sabitlenmez.

PGA Şampiyonası gibi bir forumda, bu çaba seçkinleri, saha 156 oyuncudan oluştuğu için çok sayıda olacak olan takipçi kalabalığından ayırır. Bir vuruşun kesin zamanlamasının, 20 yarda sola veya 20 yarda sağa şut atan bir top arasındaki farkı yaratabileceğine dikkat çeken McIlroy, bir çözüm bulma konusunda neredeyse hiç azalmadı. Dört kez büyük turnuva galibi olan McIlroy, geçen haftayı Florida’da koçuyla geçirdi ve birçok modern profesyonel kariyerin temelini oluşturan FaceTime analizinden kaçındı.

McIlroy biler, sollama yapmaz ve “değiştirmem gereken ciddi bir şey olmadığında” ısrar eder. Belki de haklıdır, çünkü golf sınırlı uyarıyla sevinir ve ihanet eder: Jon Rahm’ın yürüyüşü 39. sıra için bir beraberlik, bir turnuvadan çekilme ve ardından 31. sıra için bir beraberlik içeriyordu. Sonra April ve yeşil bir Masters ceketi geldi.

Rahm Salı günü sporda, özellikle de golf kadar değişken bir sporda sürekli başarılı olmanın zorluğu hakkında derinlemesine düşünürken, “İnişler ve çıkışlar var,” dedi.

Daha sonra, 15 kez büyük turnuva şampiyonu olan Tiger Woods’a atıfta bulunarak, “Tiger’ın bile zayıf yönleri vardı” dedi. “Belki çıkışları daha kısaydı, belki çıkışları kafasında farklıydı ama herkeste vardı. Bu sporun bir parçası. Umarım – Bence bir oyuncu olarak, düşük seviyenizin diğer insanlarınki kadar düşük olmadığını ummalısınız.”

McIlroy, 2016’dan bu yana bir takvim yılında iki büyük kesinti kaçırmadı ve 2010’dan beri arka arkaya büyük bir kesinti kaçırmadı. Ayarlanmış bir salınım ve daha net bir zihnin ötesinde o karanlık çağa dönüşü önlemek için bu haftaki reçetesi, parkurun 78 sığınağının etrafındaki sapmaların yanı sıra disipline ve sabra bağlı olacaktır.

Bu sefer, bir atılım yapmak üzere olduğundan daha mütevazı bir şekilde emin.

“Uygun gördüğüm gibi performans gösterebilirsem, hala dünyanın en iyi oyuncularından biri olduğuma ve bu hafta kazanma şansı elde etmek için iyi golf oynayabileceğime inanıyorum.” dedi.

Ancak, bir puan kartı veya başka bir şey tarafından tanımlanmamaktan, onu 2014’teki son PGA şampiyonluğu galibiyetine götüren çılgın zihniyete ihtiyaç duymaktan geçtiğini söyledi.

McIlroy, “Kariyerimin geri kalanında başka bir turnuva kazanamazsam, kariyerimi yine de başarılı sayarım” dedi. “Benim gözümde hala burada başarılı bir insan olarak duruyorum. Onu böyle yapan da bu.”

Yine de pastayı yemekten çekinmezdi.