Rezidanstaki azapta iddianame kabul edildi! Cop, makas ve bıçak silah sayıldı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Olay, 8 Nisan’da, Selçuklu ilçesi Kosova Mahallesi’ndeki rezidansta geldi. Teze göre M.K. isimli bayan, eski sevgilisi Murat Demirci’nin davetiyle WhatsApp üzerinden kendisine gönderdiği adrese gitti. M.K. gittiği dairede Demirci’nin nişanlısı Sara Demir ve arkadaşı Tuğba Demirci ile karşılaştı. Demir ve arkadaşı, M.K.’ye, Murat Demirci ile bağını sorup, teze bakılırsa saçlarını ve kıyafetlerini keserek, yüzünde sigara söndürdü. Meskenden kurtulan M.K., polise giderek şikayetçi oldu.

Murat Demirci’nin kendisine WhatsApp üzerinden adres gönderdiğini belirten M.K., sözünde, “Ben de gönderdiği adresteki rezidansa gittim. Bulunduğu daireye girdiğimde, kapıyı Murat açtı. İçeride 2 hanımın daha olduğunu görür görmez şaşırdım. Murat, konuttaki bayanlara dönerek ‘M.K. bu’ diyerek beni gösterdi. Bayanlar, bana Murat ile niye görüştüğümü sorup, tehdit ve hakaretlerde bulundu. Bir anda kesici bir aletle saçlarımı kestiler. Yanağımda, ellerimde sigara söndürdüler. Üzerimdeki kıyafetleri parçaladılar. Neye uğradığımı şaşırdım, epeyce korktum. çabucak sonrasında gitmeme müsaade verdiler. Ben de o biçimde konuta döndüm. Murat, bana buluşma teklifi ederek azaba davet etmiş” dedi.

37’ŞER YIL MAHPUSU İSTEMİ

Şikayetin akabinde gözaltına alınan Murat Demirci, nişanlısı Sara Demir ve arkadaşı Tuğba Demirci, sözleri daha sonrası sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede ‘birden çok kişi tarafınca silahlı tehdit’, ‘yağma’, ‘hakaret’, ‘cebir’, ‘mala ziyan verme’ ve hürriyetinden mahrum kılma’ cürümlerinden Murat Demirci, nişanlısı Sara Demir ile Tuğba Demirci için 37’şer yıla kadar mahpus cezası istendi. İddianame, Konya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

COP, MAKAS VE BIÇAK SİLAH SAYILDI

Savcı, iddianamesinde sanıkların fikir ve aksiyon birliği ortasında hareket edip, müştekinin kıyafetlerini makasla keserek hareketleri ile ‘mala ziyan verme’ kabahatini; müştekiye hitaben aleni yerlerden olmayan konut ortasında telaffuzda bulunup, onur, gurur ve saygınlığına saldırarak ‘hakaret’ hatasını; müştekiye ilişkin cep telefonu ve çantayı güç kullanarak, gece vakti sayılan vakit diliminde konut ortasında bir arada alıp daha sonra iade etmek ve bu vakit aralığında ‘yağma’ hatasını işlediklerinin anlaşıldığı açıklandı.

İddianamede hadisede kullanılan cop, makas ve bıçak da silah sayılarak “Müştekinin belirtilen konuttan çıkmasına, zorla ve silah (cop, makas, bıçak üzere aletler kullanarak) pürüz olmak formundaki aksiyonlarıyla ‘kişiyi hürriyetten mahrum kılma’ cürmünü, ‘yağma’ kabahatini işlendikten daha sonra gerçekleştiği için bu hata içerisinde değerlendirilemeyen silahtan cop, makas, bıçak üzere aletler kullanılarak ‘birden çok şahısla birlikte tehdit’ kabahatini işledikleri anlaşılmakla” denildi.

Sanıklar, 30 Mayıs’ta birinci sefer hakim karşısına çıkacak.