Oyuncular ve tur yetkilileri PGA-LIV birleşmesi hakkında ne diyor?

SmokePlumes

Active member
Salı günü PGA Tour yetkilileri ve LIV yetkilileri, rakip golf serilerinin güçlerini birleştireceğine dair duyuruyu memnuniyetle karşıladılar, ancak oyuncular bu konuda bölünmüş durumda. İşte söyledikleri:

Yeni şirketin CEO’su olması beklenen PGA Tur Komiseri Jay Monahan, “İki yıllık kesinti ve dikkat dağınıklığından sonra, bu hepimizin bildiği ve sevdiği spor için tarihi bir gün.”

“LIV modelinin golfü daha iyi hale getirdiğine hiç şüphe yok. Hikayeli tarihini ve geleneğini korurken oyunu daha da geliştirmek için fırsatlar olduğuna inanıyoruz.” – Birleştirilmiş turun yönetim kurulu başkanı olacak Kamu Yatırım Fonu Valisi Yasir Al-Rumayyan.

“Bugün harika bir gün.” – Phil MickelsonLIV Golf’e katılmak için PGA Tour’dan ayrılan.

“Asla yapmayacağımızı söylediğimiz bir turla birleştiğimizi Twitter’da öğrenmek gibisi yok.” – Mackenzie HughesPGA Tur oyuncusu.

“Bu anlaşmanın yapıldığını kaç kişinin bildiği çok garip. 5-7 kişi mi? Oyuncu tarafından yönetilen organizasyon, değil mi?” — Michael KimPGA Tur oyuncusu.

LIV Tour’u eleştiren Golf Channel analisti Brandel Chamblee, “Profesyonel golf tarihinin en üzücü günlerinden biri” dedi. “Yönetim organlarının, meslek kuruluşlarının kâr için ilkelerini feda ettiğini düşünüyorum.”

“Chamblee için refah kontrolü.” – LIV golfçü Brooks KoepkaGeçen hafta “onlarla herhangi bir müsamaha veya anlaşmanın cani bir diktatörle anlaşma teşkil ettiğini” ilan eden Chamblee’ye atıfta bulunarak.

“Artık hepimiz arkadaş olduğumuza göre, bu takım isimlerinden bazılarını denemek için çok mu geç?” – Max HomaPGA Tour oyuncusu, Crushers, Iron Heads ve Majesticks gibi LIV takımlarını ifade eder.