Oyuncu Wilma Elles ‘dolandırıcılık’ cürmünden hakim karşısına çıktı: 14 dairem var

Kamelya

New member
İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, sanık Wilma Elles ile şikayetçi Dava Çağlayan ve taraf avukatları katıldı. Sanık Arif Kerem Göğüş ise gelmedi. Göğüş’ün avukatı, takipsizlik sonucunın kaldırılmasına ait kanun faydasına bozma yoluna başvurduklarını belirterek, Adalet Bakanlığı’ndan dönüşünün beklenmesini talep etti. Mahkeme, talebi reddetti.

“TİCARİ BAĞIM OLMAMIŞTIR”

Duruşmada savunması alınan Wilma Elles, “Kerem Göğüş eski erkek arkadaşımdır. Gebe kaldığım için yeterli gitmeyen ilgimize devam ettik. Çocuklarım doğduğunda yönetim etmeye çalıştık lakin olmadı. 2015 yılında çocukların doğmasından daha sonra Göğüş ile irtibatım kesildi. Sanıkla ortak çocuklarımızdan dolayı mecburi olarak görüşmüşlüğüm oldu. Ne kendisiyle ne de şirketiyle ticari münasebetim olmamıştır” dedi.

“YARIM KALAN İNŞAATI BEN TAMAMLADIM”

Soruşturma evrakında bahsi geçen Nurcan Elles isimli kişinin soy isminin yanlış yazıldığını öne süren Wilma Elles, “O kişinin soyadı İlleez’dir. Benim soy ismime tesadüf yapıtı benzemektedir. Bu kişi Kerem’in annesidir. 2017 yılında kendi birikimim ile Kerem’in yaptığı inşaattan 7 daire satın aldım. Aldığım daireler Kerem’in sattığı daireler değildi. C.S. isimli şahıstan satın aldım” dedi.

“Sürekli gayrimenkul işi yaparım” diyen Elles, “Kerem’in yaptığı binada icra tarafınca yapılan satış olduğunu öğrendim. Kredi süreçlerini yetiştiremediğim için konutları satın alamadım. Alıcı olmadığı için de meskenlerin satışı gerçekleşmedi. sonrasındasında banka tarafınca satılan 7 daireyi kredi çekerek, 1 milyon 250 bin TL’ye satın aldım. 18 daireden oluşan binada 14 dairem var. Yarım kalan inşaatı ben tamamladım” diye konuştu.

Elles, şikayetçilerin sorusu üzerine de Kerem Göğüş’ün müştekilere, ‘Gayrimenkuller üstündeki ipotekleri kaldırıp, mallarınızı vereceğim” söylemiş olduğini duymadığını belirterek, “Projesi ile ilgili katalogda fotoğrafım rastgele bir fiyat almamam formunda kullanıldı” dedi.

GÖĞÜŞ HAKKINDA YAKALAMA KARARI ÇIKTI

Mahkeme, sanık Arif Kerem Göğüş hakkında savunmasının alınması için yakalama sonucu çıkarılmasına, tabiri alındıktan daha sonra hür bırakılmasına karar verdi. Duruşma ertelendi.

Wilma Elles, adliye çıkışı basın mensuplarının sorularını karşılıksız bıraktı.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafınca hazırlanan iddianamede, Wilma Elles ve Arif Kerem Göğüş “şüpheli” sıfatıyla yer alıyor. İddianamede 7 şikayetçinin kuşkulu Göğüş’ün yetkili olduğu şirketlerce projelendirilip, satış ofisleri kurularak maket üzerinden gayrimenkul satış kontratları yapılarak satış süreçleri yapıldığı anlatılıyor. Bu projelerin bir kısmına başlanmadığı, bir kısmının imalinin ise tamamlanmadığı belirtilen iddianamede, şikayetçilerin yapmış olduğu mukaveleler karşılığında ödemelerin kıymetli ölçüsünü gerçekleştirmiş bulunmasına karşın gayrimenkulleri alamadıkları sav ediliyor.

İddianamede Wilma Elles ile Arif Kerem Göğüş’ün birlikte hareket ettikleri belirtilerek, “Tacir yahut şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı” kabahatinden 7’şer sefer olmak üzere toplam 21 yıldan 70’şer yıla kadar mahpusla cezalandırılmaları talep ediliyor.