Oyuncu Çiğdem Batur’un tacizci isyanı

Kamelya

New member
Oyuncu Çiğdem Batur, yıllar evvel kendisini taciz eden kişi tekrar ortaya çıkınca isyan etti. Toplumsal medya hesabından seslenen Batur, “Bu şahsın ceza alması için canla başla uğraşacağım” dedi.

Yaşadığı kaygıyı toplumsal medya hesabından anlatan Batur, şunları söylemiş oldu:

“4-5 sene evvel benim bir davam vardı. Birçoğunuz biliyor. Bilmeyenler için de tekrar söylemek istiyorum. Bu bir sapık davasıydı. İsmi Erdinç olan şahıs gerek bildiri ve aramayla beni, ailemi ve etrafımı taciz etti. sonrasındasında işi ilerletip meskenime çiçekler ve gibisi bir ekip armağanlar yolladı. Tiyatro oyunumun hepsine bilet alıp, Twitter’da, ‘Şu koltukta oturup, seni izliyorum, gözüm üzerinde’ yazdığı taciz bildirileriyle o periyot dava açmıştık. Daha evvel rastgele cürmü işlemediği için cezası ötelenmişti. 4-5 yıl ortasında hiç reaksiyon vermediğimiz ve tevazu gösterdiğimiz için kendini daha bir hak sahibi üzere gördü taciz konusunda… Beni, ailemi ve arkadaşlarımı arıyor. Benimle alakalı kaygılı bırakıyor. Bu davanın peşine bırakmayacağım. Ben ve benim üzere bayanlar, sen ve senin üzere sapıklarla ömrü boyunca uğraşmak zorunda kalıyor. Buna göz yummayacağım. Sizin üzere sapıklara reaksiyon göstermedikçe ve siz ceza almadıkça maalesef bu ülkede bayana şiddet ve bayana vefatları her geçen gün daha fazla artıyor. Cüretin var ise bana yazdığın iletileri bu görüntünün altına tıpkı özgüvenle yazsana… İşte o iş o denli olmuyor. Bu işin gerisindeyim. Bu şahsın ceza alması için canla başla uğraşacağım”

ÇİĞDEM BATUR KİMDİR?

38 yaşındaki Çiğdem Batur, Gazi Üniversitesi İrtibat Fakültesi Halkla Bağlantılar ve Tanıtım Kısmı’ndan mezun. Batur, 2000-2004 yılları içinde Gazi Üniversitesi Bağlantı Fakültesi – Küme Mimus Tiyatro Topluluğunda oyunculuk yaparak sanat ömrüne başladı. Başşehir İrtibat anlatım irtibat kursu, diksiyon, spikerlik, sunuculuk eğitimi, Sanat Akademi – tiyatro ve oyunculuk eğitimi, Başşehir Bağlantı anlatım bağlantı kursu, seslendirme eğitimleri aldı.

2004 yılında ARKA televizyonunda “Alışveriş Çantası” isimli bir programın sunuculuğunu yapan sanatçı, TRT’de çeşitli programlarda sunuculuk, oyunculuk, program ve direktör asistanlıkları misyonlarında bulundu. Bir kısa sinema tecrübesi olan Batur, sinema ve dizi sinemalarda rol aldı. En epey 2010-2015 senelerında rol aldığı Kurtlar Vadisi dizisindeki Leyla karakteriyle tanındı.