O gecede herkes bir ortada

Libero

New member
Türkiye Spor Müellifleri Derneği (TSYD) ile Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Voleybol Gecesi düzenledi. TSYD’nin Levent’te bulunan merkez binasında yapılan ve Avrupa 3’üncüsü Filenin Sultanları ile Avrupa Şampiyonası’nda son 16 çeşidine kalan Filenin Efeleri’ni bir ortaya getiren geceye; TVF Lideri Mehmet Akif Üstündağ, Galatasaray Lideri Burak Elmas ve Fenerbahçe Lideri Ali Koç, A Ulusal Bayan Voleybol Grubu Başantrenörü Giovanni Guidetti, A Ulusal Erkek Voleybol Ekibi Başantrenörü Nedim Özbey ve oyuncular katıldı.

TVF Lideri Mehmet Akif Üstündağ, A Ulusal Erkek Voleybol Kadrosu’nun 1998 yılından bu yana birinci defa 2022’de düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası’nda uğraş edeceğini deklare etti.

Üstündağ, düzenlenen gecede yaptığı açıklamada, “Avrupa Şampiyonası, Milletler Ligi Dünya Şampiyonası, Olimpiyat Elemeleri ve Olimpiyatlara katılırken, bizlerin yanında olan kulüp liderlerimiz ve kulüp yöneticilerimiz var. Biz federasyonuz lakin bunun gerçek paydaşları var. Buna hakikaten bedel sağlayan ögeler var. Biz bu muvaffakiyete, kendi hünerimiz ve çalışmalarımızla değil, kulüplerimizin bizlerle olmasıyla ulaştık. Emeği geçen bütün kulüplere sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Hoş günler ve hoş olaylar yaşadık. Voleybol maçlarını seyretmeyen hiç bir vatandaşımız kalmadı. Türkiye’de bayan voleybolunun dünyada ve Avrupa’da nerede olduğunun ve erkek voleybolunun da nerede olacağının altını çizmiştik. Erkek kadromuz 1998 yılından bu yana Dünya Şampiyonası’na katılamıyordu. Artık direkt olarak katılacağız. 2022 Dünya Şampiyonası’nda artık hem erkek tıpkı vakitte bayan ekibimiz yer alacak. 14-19 Aralık’ta dünyanın en kıymetli kulüplerinin katılacağı Dünya Voleybol Şampiyonası gerçekleyecek. Türkiye’den VakıfBank ve Fenerbahçe burada çaba edecek. Birinci sefer bu tertip Türkiye’de yapılacak” dedi.

GIOVANNİ GUIDETTI: YAŞADIĞIM EN SIKINTI, EN GERİLİM DOLU, EN UZUN YAZDI

A Ulusal Bayan Voleybol Ekibi Başantrenörü Giovanni Guidetti, “Şu anda Türkiye’de olanlar benim için de inanılmaz şeyler. Kırmızı ışıkta en az 3 defa başıma geldi. Trafikte beklerken ardımdaki araç kornaya basıp kalp işaretini yaptı ve sevgilerini gönderdi. Bu benim için inanılmaz bir şey. Şu anda hayatış olduğum şey gösteriyor ki, voleybol bu ülkede heyecan verici boyutta. Bu da gurur duymam için kâfi bir durum. Bu gösterilen sevgi ya da gurur, aldığımız bir eksik ya da fazla madalyadan dolayı olmadı. Ulusal ekibin alanda gösterdiği güçten kaynaklandı. Bu yaz oynadığımız bütün maçları kazanmadık lakin her maçta uğraş edip son topa kadar her şeyimizi ortaya koyduk. Bu sene ulusal ekibimizde misyon alan bütün oyuncularıma epeyce teşekkür ediyorum. şahsi olarak söyleyebilirim ki, benim yaşadığım en güç, en gerilim dolu, en uzun yazdı. Oyuncularım ve bütün ekibim, birinci idmandan, son Hollanda maçının son sayısına kadar her şeylerini ortaya koydular ve bu olağanüstüydü. Samimiyetle söyleyebilirim ki, bu sene sahip olabileceğimiz pastanın üstündeki çileği kaçırdık lakin bütün pastalara sahibiz. Bütün oyuncularıma performanslarından dolayı epey teşekkür ederim. Bu tertipte liderime ve federasyonuma fazlaca teşekkür ediyorum. Bütün yaz boyunca şahane biçimde hazırlandık” diye konuştu.