Nihat Özdemir’den Murat Sancak’a karşılık

Libero

New member
Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Nihat Özdemir, hakemlere ait sert tabirler kullanan Adana Demirspor Lideri Murat Sancak’a karşılık verdi.

“Bir Spor kulübü liderin açıklamasına ben direkt yanıt verecek durumda değilim. aslına bakarsan açıklamalarında sisteme, centilmenliğe, sportmenliğe ters bir açıklaması var ise bizim disiplin şuramız sevk eder. Orada kendisinin sözünü alırız” diyen Nihat Özdemir şunları söylemiş oldu:

“Ona bakılırsa disiplin konseyi sonucu verir. Sonuç olarak o kulübün lideri, şu anda Harika Lig’de 3. durumda. Bunu 3. duruma getiren hakemler aydan mı geldi, Avrupa’dan mı getirdik? Galip gelince hakem âlâ, birliktee kalınca ve mağlup olunca hakem berbat zihniyetini kabul etmiyoruz. Hakem de VAR’da olan arkadaşlarımız da insandır. Yanılgılı kararlar da vardır. Bu kararları VAR’da da düzeltmek durumu olabiliyor. kimi vakit onlar da kaçırabiliyor. Sonuçta sonucu veren insan ve insanın gözüdür. bu biçimde açıklamaların gerçek olduğuna inanmıyorum. Zira kendisi galip gelince hakemler güzel, kaybedince hakem sisteminin makûs olması ve sistemin ortasında birtakım şeyler aramasını yanlışsız bulmuyorum.”

NE OLMUŞTU

Muhteşem Lig’in 25. haftasında oynanan ve 1-1 biten Adana Demirspor Beşiktaş maçının akabinde Adana grubunun lideri Murat Sancak Maçın hakemi Ali Şansalan’ı amaç alarak “Bugün az daha katliam olacaktı. Hakemlerin içerisindeki FETÖ’cüleri temizleyin” tabirlerini kullanmıştı.