Musa Orhan özür istedi, Ezgi Mola kabul etmedi

Kamelya

New member
Batman’da İpek Er’e cinsel taarruzda bulunup intihara sürüklediği suçlamasıyla uzman çavuş Musa Orhan hakkında cinsel hücum hatasından Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı. Sanık hakkında verilen tahliye sonucu kamuoyunda büyük reaksiyon yarattı. Sanatçı Ezgi Mola da, toplumsal medya hesabında “Tecavüzcü gurursuzu dışarı salan vicdanınızda boğulun. Artık yasa, dua, dilek, istek, rica umut her şeyi elimizden aldınız ya!! Ne diyeyim! Yazıklar olsun! Yazıklar olsun!!! #MusaOrhantutuklansın” formunda paylaşımda bulundu.

“DUYARLILIĞIMI GÖSTERDİM”

Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na kabahat duyurusunda bulundu. Kuşkulu olarak Mola’nın sözü alındı. Mola, 19 Mart 2021’de talimatla alınan tabirinde özetle şu biçimde dedi: “Kadına şiddetin, vefatları, istismarların üst üste gerçekleştiği o devirde tam da Twitter gündeminin en üst sıralarında yer alan (Twitter tabiri ile trend topic olan)! #MusaOrhantutuklansın etiketiyle tüm bayana şiddet olaylarına genel yansımı her hassas insan üzere verdim. Ben şikâyetçiyi ne tanırım ne da şahsına bir kastım olabilir. Göz önünde olan biri olduğum için duyarlılığımı gösterme kanısıyla genel fikrimi ve yansımı ortaya koydum.”

HAKARET DAVASI AÇILDI

Hakaret hatasının uzlaşmaya tabi kabahatler kapsamında olması niçiniyle savcılık, belgeyi uzlaştırma ofisine gönderdi. Hürriyet’ten Mesut Hasan Benli’nin haberine nazaran; taraflar aranarak uzlaşıp uzlaşmayacakları soruldu. Orhan’ın avukatı, “Mola özür iletisi yayınlasın” dedi. Fakat Mola reddetti. Taraflar uzlaşmayınca savcılık, Mola hakkında ‘sesli yazılı yahut imajlı bir mesaj ile hakaret’ cürmünden Ankara 31. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açtı.

16 ÜNLÜYE DE KABAHAT DUYURUSU

Ezgi Mola’ya toplumsal medyadan dayanak yağdı. Musa Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Ezgi Mola’ya dayanak olurken hakaret içerikli paylaşımlar yaptıklarını öne sürdüğü 16 ünlü hakkında savcılığa kabahat duyurusunda bulundu.

Akrep 25. yeni kısım fragmanı