Murat Dalkılıç’ın babası kalp krizi geçirdi

Kamelya

New member
Aydın Kuşadası’nda ünlü müzikçi ve oyuncu Murat Dalkılıç’ın babası Mehmet Sedat Dalkılıç, bugün geçirdiği kalp krizi kararında ambulans ile Söke Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Baba Dalkılıç, buradaki tedavisinin akabinde Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. Anjiyo uygulanan Dalkılıç’ın ağır bakım ünitesinde tedavisinin devam ettiği ve sıhhat durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

MURAT DALKILIÇ HASTANEYE KOŞTU

Babasının kalp krizi geçirdiği haberini alan ünlü sanatçı Murat Dalkılıç, sevgilisi Sitare Akbaş ve kardeşi Elif Dalkılıç ile bir arada Aydın’a geldi.

Aydın Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Doç. Dr. Umut Tuncer tarafınca karşılanan Murat Dalkılıç, ağır bakımda yatan babasının hekimi Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Kolu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ufuk Eryılmaz’dan bilgi aldı.

“İYİ OLACAK İNANIYORUM”

Babasının sıhhat durumu ile ilgili açıklama yapan Dalkılıç, “Babam Kuşadası’nda kalp krizi geçirdi ve hastaneye kaldırıldı. Uygun olacak inanıyorum. Hekimlerden aldığım bilgiler doğrultusunda babamın durumunun güzel olduğunu öğrendim. Sanırım yarın yahut yarından daha sonra daha da olağana dönecek diye umuyorum” dedi.

Mehmet Sedat Dalkılıç’ın durumu hakkında bilgi veren Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Gülnur Taşçı Bozbaş ise, “Hastamız kalp krizi geçirip Söke Devlet Hastanesine başvurmuşlar. Söke Devlet hastanesinden sevkli, olarak aldık hastamızı. Gelir gelmez anjiyosu yapıldı ve kalp krizi tanısı katılaştı. Şu anda koroner ağır bakımda tedavisi devam ediyor. Hastamız hocalarımızın takibinde ağır bakım koşulları devam ediyor” diye konuştu.