LIV Golf, PGA Tour sezonunun sona ermesiyle konumunu güçlendirmeyi hedefliyor

SmokePlumes

Active member
LIV Golf’ün mali desteğiyle ilgili protestolar ve tartışmalar, serideki Londra dışında, Portland, Oregon yakınlarında ve Bedminster, NJ’deki Trump National Golf Club’da düzenlenen önceki üç etkinliğin her birini takip etti. Benzer bir tepki, protestoculara bir Körfez seyirci otoparkının yanında belirlenmiş bir alan sağlayan yaklaşık 5.600 nüfuslu bir kasaba olan Bolton’da da meydana gelebilir.

Varner, Salı günü LIV Golf’e katılma kararını açıklarken, sosyal medyada aldığı olumsuz yorumlar karşısında şaşkına döndüğünü kabul etti. Popüler bir PGA Tour oyuncusu ve Tour veya büyük şampiyona sahalarındaki birkaç siyah golfçüden biri olan Varner, aşağılayıcı ifadelerin her birini okumak için zaman ayırdığını, ancak bunu yapmaması konusunda uyarıldığını söyledi.

“Harold olmaktan utanmıyorum,” dedi Varner, “Ama berbattı. Kim nefret edilmekten hoşlanır? Nefret edilmekten nefret ediyorum. Nefret edilmektense tanınmamayı bile tercih ederim.”

Ancak PGA Tour’da 10.4 milyon dolarlık para ödülü olan Varner, ailesini finansal olarak korumak için LIV Golf’ün imza bonusunu peşin aldığını – ödemesi açıklanmadı – söyledi. Gastonia, NC’de mütevazı bir şekilde büyüdüğüne dikkat çeken Varner, “Benim büyüdüğüm yerde büyüyen bir çocuk için, çocuğumun asla – asla – bu duruma düşmeyeceğinden emin olmak benim için bir fırsattı ve bu, dünya bana.”

LIV Golf projesinin neden olduğu tüm heyecan ve gürültünün ortasında, bu yaz golf statükosunu bozmakla ilgili katı bir gerçek ortaya çıktı: Hemen hemen her üst düzey profesyonel oyuncuya çok daha fazla para ödülü veriliyor. Geçen ayın sonlarında, PGA Tour aniden gelecek sezondan başlayarak, mevcut etkinliklerinin 12’si ve henüz adlandırılacak dört turnuva için ortalama ödül havuzunun 20 milyon dolar olacağını ortaya çıkardı. Bu, oyuncu gelirinde önemli bir artış ve bu yılki sekiz LIV Golf etkinliğinde verilen para ödülüyle aynı olması tesadüf değil.

PGA Tour ayrıca geçen yıl başlattığı ve en iyi 10 oyuncuya internet aramaları, genel golf fanatiği bilinirliği, medyadan bahsetmeler ve yayın maruziyetiyle ölçülen popülerliklerine göre 40 milyon dolarlık bir havuzdan ödeme yapan Oyuncu Etki Programını genişleteceğini duyurdu. Yeni program şimdi 100 milyon dolara ulaşan bonus havuzundan iki kat daha fazla oyuncuyu ödüllendirecek.