Kumar ve fuhuş kontrollerinde 26 bireye 42 bin TL ceza

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Denizli’de gerçekleştirilen kontroller 11 ile 17 Nisan 2022 tarihleri içinde mesken, iş yeri ve apart kontrollerinde 123 farklı adres denetim edildi.

Kontrollerde 61 bin 326 kişinin GBT, HES kodu ve UYAP sorgulamaları yapıldı. Kahvehane kontrollerinde 4 yerde kumar oynandığı tespit edilerek 18 şahsa 32 bin 742 TL idari para cezası uygulandı. Operasyonda 6 bireye “Kumar Oynanmasına Yer ve İmkan Sağlamak” cürmünden isimli süreç yapıldı. 2 farklı kahvehanenin ruhsatsız çalıştığı tespit edilerek idari süreç gerçekleştirildi. Fuhuş olayına karışan 8 bireye toplamda 9 bin 368 TL idari para cezası uygulandı.

94 KUŞKULU ÇIKARILDIKLARI İSİMLİ MAKAMLARCA TUTUKLANDI

Ayrıyeten, vilayet genelinde meydana gelen asayişe müessir olaylar ile isimli makamlardan gelen yakalama müzekkerelerine istinaden yakalanan 94 kuşkulu çıkarıldıkları isimli makamlarca tutuklandı. Yapılan çalışmalar sonucunda, 6 adet tabanca, 1 adet av tüfeği, 3 adet kurusıkı tabanca, 3 adet bıçak, 102 fişek, 2 adet çalıntı motosiklet, 1 adet logar kapağı, 1 adet cep telefonu, 1 adet bisiklet, çalıntı hurda gereçleri ve kumar oyunlarında kullanıldığı tespit edilen 5 bin 190 TL para ele geçirildi.

APART KONTROLLERİNDE 1 APART YETKİLİSİNE 13 BİN 391 TL İDARİ PARA CEZASI UYGULANDI

Süreksiz konaklama yerlerine yönelik olarak yapılan denetim ve kontroller sonucunda 9 farklı adreste bulunan toplam 95 apart dairesi denetim edildi. Kontroller kararında 1 apart yetkilisine 13 bin 391 TL idari para cezası uygulandı.