Kızını öldüren oğluna duruşmada seslendi: Kutlay, senin hakkın idam

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Olay, 12 Aralık 2021’de Aksu ilçesi Güzelyurt Mahallesi 217 Sokak’taki 2 katlı konutta meydana geldi. Kars’tan Antalya’ya gelip oto yıkamacıda çalıştığı belirlenen Kutlay Çelik (48), polisi arayarak ablasını tabancayla öldürdüğünü söylemiş oldu. Olay yerine giden polis grupları, Kutlay Çelik’i elinde tabanca ile ablası Gülderen Çelik’in (52) cesedi başında beklerken buldu. Gözaltına alınan Kutlay Çelik, tutuklandı. Baba Ziyaeddin Çelik’in (87) tüm mal varlığını ölen Gülderen Çelik’e bıraktığı, bu niçinle 6 kardeş içinde vakit zaman tehditlere varan tansiyonlar yaşandığı ileri sürüldü.

Antalya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen birinci duruşmaya sanık Kutlay Çelik, kaldığı cezaevinden SEGBİS ile katıldı. Taraf avukatları ile şahit Ziyaeddin Çelik duruşma salonunda hazır bulundu. ‘Yakın akrabayı taammüden öldürme’ hatasından ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpus cezası istemiyle yargılanan Kutlay Çelik, ablasını öldürmekle ilgili planı olmadığını, olayın ani geliştiğini anlattı.

‘İFTİRA ATTI, DIŞLANDIM’ SAVI

Pişman olduğunu belirten Kutlay Çelik, ablası Gülderen Çelik’in daha evvel kendisine çeşitli iftiralar attığını öne sürdü. Ablasının, 2000 yılında oğluna tecavüz ettiği tarafında kendisine iftira attığını ileri süren Çelik, bu niçinle 20 yıldır ailesi tarafınca dışlandığını belirtti. Kutlay Çelik, ablasının 2004 yılında hırsızlık, 2005 yılında ise uyuşturucu ve silah ticareti yaptığına dair iftira attığını tez etti.

Gülderen Çelik’in, kızlarının cinsel içerikli fotoğraflarını çekip, diğerlerine gönderdiğini argüman eden Kutlay Çelik, bu niçinle ablasıyla konuşmaya gittiğini, çıkan tartışmada vurduğunu anlattı. Sanık Çelik, “hiç bir vakit karaktersiz ve erdemsiz olmadım. Babam bu olayları bildiği biçimde tekraren başıma kalktı. 20 yıl boyunca bu dedikoduyla yaşadım. Babamı görmeye geldiğimde hengame çıkardı. Yeğenlerimin çıplak fotoğrafları gündeme düştüğü için konuşmaya gittim. Evvelden planladığım bir hareket kelam konusu değil. Pişman olduğumu bildirmek istiyorum. Keşke babamın, ölen Gülderen’e bakışlarını görmez olsaydım” dedi.

‘BUNLAR DAİMA ÇETE’

Şahit olarak dinlenen Ziyaeddin Çelik ise “Bunlar çete, palavra konuşur. Allah’tan peygamberden korkmaz bunlar. Vaktinde beni dövdüler, pasaportumu aldılar. 200 gram altınım vardı, onu çaldılar. Boşu boşuna benim çocuğumu öldürdüler. Kutlay, senin hakkın idamdır ancak etmediler. Dava, para konusu. Öbür kardeşleriyle hareket eden insanlardır. Siz devletsiniz bana sahip çıkın. Bunlar daima çete. Mal varlığımı daima devlete devredeceğim. Ya Kızılay’a ya da askerlere devredeceğim. Bunlara bir şey vermeyeceğim” diye konuştu.

Babasının beyanlarını kabul etmeyen Kutlay Çelik de “Kendisi bana nazaran, uygun niyetli biri değildir. Benim adam öldürmem için bana talimat verdiği vakit içinder oldu ancak ben o denli hareket etmedim. Babamın komşularıyla bile yeterli geçinmediğini ve herkesle küs olduğunu biliyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, öbür şahitlerin dinlenmesi için duruşmayı erteledi.