Kars’ta 4 konuta yıldırım isabet etti; elektrikli eşyalar ziyan gördü

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Meteoroloji 16’ncı Bölge Müdürlüğü’nün güçlü yağış uyarısı yaptığı Kars’ta, sabah saatlerinde sağanak tesirli oldu. Bu sırada Aydınlıkevler Mahallesi’ndeki 4 konuta yıldırım isabet etti. Panik yaşayan mahalleli, durumu 112 Acil Davet Merkezi’ne bildirdi. İhbarla gelen takımlar, 4 konutta inceleme yaptı. İncelemede, elektrik panoları ile epeyce sayıda elektrikli mesken eşyasının ziyan gördüğü belirlendi.

Olay anında çarşıda olduğunu belirten mesken sahibi Davut Basut, “Eşim, meskene yıldırım vurduğunu söylemiş oldu. Sizler de durumu görüyorsunuz. 2 katlı meskenin elektrik aksamı büsbütün yandı. Çocuk odasında olan pencerenin çıtaları patladı. O sırada içeride uyuyan çocuklar epey korkmuş. Tesisatçılar gelecek ve meskendeki hasarı tespit edecek” dedi.

Evinde hasar oluşan Çınar Aginer ise oturma odasında oturdukları sırada yıldırım düştüğünü, televizyon ile buzdolabından alevler çıktığını söylemiş oldu. Aydınlıkevler Mahallesi muhtarı Kamil Metin, “Mahallede 4 tane meskenin hasarı var. Televizyon ve buzdolabı yanmış. Komşular bana haber verdi, ben de yetkilere bildirdim. Arkadaşlar da geldiler, tespit ettiler” dedi.