İngiltere’de bu biçimdesi görülmedi, yeni maaşı…

Libero

New member
Premier Lig takımlarından Liverpool’un, kontratını yenilemeye çalıştığı Mohamed Salah’a lig tarihinin en yüksek maaşını teklif ettiği açıklandı.

Barcelona’nın kendisiyle ilgilendiği tezler hakkında Mısır basınına geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Salah, “Xavi’nin beni kadrosunda istediği ile ilgili söylenenleri okudum. Barcelona üzere bir grubun benimle ilgilenmesi beni keyifli ediyor fakat Liverpool’da memnunum ve gelecekte neler olacağını goreceğiz. Şu anda dünyanın en kuvvetli ligi olduğu için Premier Lig’de kalmayı tercih ediyorum.” sözlerini kullanmıştı.

KLOPP’TAN İDAREYE İLETİ

2023 yılında kontratı bitecek olması sebebiyle uzun müddettir geleceği hakkında biroldukca tez ortaya atılan Salah için Liverpool’un menajeri Klopp, yönetme bildiri göndermişti.

Alman teknik adam “Sizin finansal bedeliniz grubun size verdiği bedeli ve sizi ekibe tutmak için neler yapabileceğini gösterir. Ancak tüm karar yalnızca finansal ayrıntılara bağlı değil” halinde açıklama yapmıştı.

TARİHİN EN ÂLÂ MAAŞI

Bu gelişmelere rağmen Salah konusunda belirsizlik devam ederken Liverpool, yıldız oyuncu kadroda tutmak ismine kıymetli bir atak yaptı.

ESPN’in haberine nazaran; Liverpool, Mısırlı futbolcuya Premier Lig’deki en yüksek maaşı teklif etti.

Haberde; Salah’ın, teklifi kabul etmesi halinde lig tarihinde yılda 29 milyon euro kazanan birinci oyuncu olacağı açıklandı.

17 MİLYON EUROLUK ARTIRIM

2018’de Liverpool ile 5 yıllık bir kontrat imzalayan Salah, şu anda ayda yaklaşık 237 bin euro, yani dönem başına yaklaşık 12 milyon euro kazanıyor.

Mohamed Salah, bu dönem Liverpool formasıyla çıktığı 24 maçta 22 gol, 10 asist yapma başarısı gösterdi.

MANE İÇİN AYRILIK SİNYALİ

Liverpool’un Salah’a bu maaşı ödemesi halinde bir daha 2023’te kontratı bitecek olan Mane’nin koşullarını karşılamakta zorlanacağı vurgulandı. 2016 yılından beri Premier Lig grubunda forma giyen Senegalli yıldız için Real Madrid’in devreye girebileceği konuşuluyor.