Hyundai elektrifikasyon stratejisini hızlandırıyor

Biricik

New member
Hyundai Motor Company, sürdürülebilir ilerlemeyi devam ettirirken bununla birlikte elektrifikasyon gayesini hızlandırmak için de stratejik bir yol haritası deklare etti.

HMC üst seviye idaresi tarafınca açıklanan stratejiye göre Hyundai, 2030 yılına kadar satış ve finansal performans maksatlarına odaklanıyor.

Hyundai‘nin yeni jenerasyon elektrikli araçlarının (BEV) yol haritası şöyle destekleniyor: BEV eser kümelerinin güçlendirilmesi, üretim kapasitesinin optimize edilmesi, donanım ve yazılım rekabet gücünün teminat altına alınması. Plan kapsamında Hyundai, yıllık global BEV satışlarını 1,87 milyon adede yükseltmeyi ve 2030 yılına kadar yüzde 7’lik bir global pazar hissesi düzeyini garanti altına almayı hedefliyor. Hyundai ayrıyeten, orta ve uzun vadeli finansal maksatlarını de paylaştı. Hyundai, elektrifikasyon için 16 milyar dolar yatırım ayırırken, tüm yeniliklerini Hyundai ve Genesis markaları altında gerçekleştirecek.

Hyundai, 2030 yılına kadar genişletilmiş bir eser yelpazesi ile donanım ve yazılım yeteneklerinde rekabet gücünü artırarak KONUT satışlarında yüzde 10 daha yüksek bir işletme kar marjı elde etmeyi hedefliyor. Konsolide bazda ise yüzde 10’luk faaliyet kar marjı sağlamayı hedefliyor.

Hyundai, elektrifikasyona geçişini hızlandırmak için BEV üretiminde de yüksek verimli bir üretim süreci kurmayı hedefliyor. Güney Koreli markanın mobilite bedel zincirindeki inovasyonun temel taşı olan Singapur’daki Hyundai Motor Küresel İnovasyon Merkezi (HMGICS), insan merkezli bir üretim inovasyon platformu inşa edecek.

Hyundai, Kore ve Çek Cumhuriyeti’ndeki mevcut BEV üretim tesislerine ek olarak yakın vakitte hizmete açacağı Endonezya fabrikasından da yararlanacak. bu biçimdelikle, BEV üretim üslerini kademeli olarak genişletmeyi planlıyan Hyundai, tüm pazarlara daha etkin bir biçimde hizmet edecek. Ayrıyeten Hyundai, gelecekteki BEV’lerin rekabet gücünü artırmak için pil tedariğini de çeşitlendirecek.

Hyundai’nin 2022 başında paylaştığı üzere, bu yıl yüzde 13- 14 konsolide gelir artışı ve yüzde 5,5- 6,5 yıllık konsolide faaliyet kar marjı planlıyor. Şirket, toplam araç satışlarının 4,3 milyon adedi aşmasını da hedefliyor.

Carmedya.com / Araba

Yol Haritası, Hyundai, Tragger, kar, Araba, Haberler