HarmonyOS işletim sistemi %2’lik pazar hissesine ulaştı: Geleceği pek parlak görünmüyor

• Konuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
A

admin

Guest
Pazar araştırmaları şirketi Strategy Analytics, milletlerarası akıllı telefon pazarındaki işletim sistemlerine ait yeni istatistikler paylaştı.

Analistlerin keşfettiği en enteresan gerçeklerden biri, Huawei ve Honor akıllı telefon ve tabletlerinde Android’in yerini alan HarmonyOS işletim sisteminin bir kilometre taşına ulaşmış olması.

ABD yaptırımları büyümesini engelleyebilir

HarmonyOS
, 2022 yılında tüm akıllı telefon satışlarının %2’sine ulaşarak analistlerin “tüm beklentilerini” aştı. hem de Android %81, iOS ise %18’lik bir hisseye sahip. tıpkı vakitte analistler, Huawei‘nin şu anda ABD yaptırımları niçiniyle akıllı telefon alanında yaşadığı zorluklar göz önüne alındığında HarmonyOS‘un durumunu pek “kasvetli” buluyorlar.

Kasım ayında şirket, HarmonyOS yüklü 320 milyon Huawei aygıtı olduğunu bildirmişti. Çinli devin işletim sisteminin ABD yaptırımlarından ne kadar etkileneceği ve ne kadar daha büyüme gösterebileceğini ise önümüzdeki devirlerde nazaranbileceğiz.