Hamdallah’tan Rayyan’ın ailesine mesken yardımı

Libero

New member
Faslı futbolcu Abdurrezzak Hamdallah, Faslı Rayyan’ın kuyuya düşüp ömrünü kaybetmesi üzerine Rayan’ın ailesine “tam donanımlı” bir konut alacağını deklare etti.

31 yaşındaki futbolcu Hamdallah, Instagram üzerinde yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı:

“Rayyan’a merhametli davrandığı için Allah’a şükürler olsun. Rayyan’ın ailesine en derin taziyelerimi sunar ve Allah’ın onlara sabır ve teselli vermesini diliyorum. Şahsım, ailem, tüm Fas halkı ve Müslümanlar ismine Rayyan’ın ailesine, ebeveynlerine ve kardeşlerine yardım etmeye, onların biraz keyifli olması için çabalamaya karar verdim. Allah’tan tüm Müslümanların amellerini kabul etmesi için dua ediyorum.”

5 yaşındaki Rayyan, geçtiğimiz Salı günü Fas’ın Şafşavan bölgesi yakınlarındaki bir kuyuya düşmüştü. Rayyan’ın kurtarılmasına ait çalışmalar Fas’ta ve başta Arap ülkeleri olmak üzere dünyada büyük bir ilgiyle takip edilmişti.

Kurtarma takımları, Rayyan’ın düştüğü kuyuya bitişik bir doruktan derinlere inerek yatay bir tünel oluşturmaya çalıştı. Cumartesi günü geç saatlerde Rayyan’a ulaşıldığı lakin minik Rayyan’ın ömrünü kaybettiği belirtildi.

Independent Türkçe’den Şarkul Avsat’ın haberine bakılırsa Suudi Arabistan futbol ekibi El İttihad’a transfer olan Hamdallah, aktörleri, müzikçileri, atletleri, yetkilileri ve ünlüleri, Rayyan’ın ailesine takviye olabilecek herkesi buna misal adımlar atmaya çağırdı.

Fas Hükümdarı 6. Muhammed, Rayyan’ın anne babası Halid Avram ve Ossima Kharchich’e başsağlığı diledi.

Faslı futbolcu Tarık Tissoudali, Gent ile oynanan maçta gol atmasının akabinde formasını çıkartarak üstünde Rayyan yazan ve bir kalp bulunan tişörtünü gösterdi.