Galatasaray’da penaltı krizi

Libero

New member
Muhteşem Lig’in 10. Haftasında Beşiktaş – Galatasaray derbisinde kazanan 2-1’lik skorla siyah beyazlılar oldu. Galatasaray’da Mostafa Mohammed 81. dakikada kazandığı penaltıyı gole çeviremedi. Penaltıyı Beşiktaş’ın kalecisi Ersin Destanoğlu kurtardı.

Lakin alanda anlaşılmayan krizi Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim maç daha sonrasında deklare etti. Penaltıcılarının Alexandrau Cicaldau olduğunu söyleyen Terim, Mohammed’in zorla topu alıp atışı yaptığını söylemiş oldu.

Fatih Terim mevzuyla ilgili maç daha sonrasında şunları aktardı:

“Maçtan evvel de söylemiştim bir baskı bekliyorum diye. Oraları geçtik. Ancak biraz sıradan top kaybı ve topa sahip olmada badire çektik. Oyun çabucak sonrasında dengelendi ve gol bulduk. Fakat bir yan top ve maalesef beklenmeyen bir gol yedik ve devreyi önde bitiremedik.

Penaltı dahi atamıyorsanız… Kritik devirlerde penaltı atmama rekoru da bizdedir herbiçimde. Geçen sene kaçan penaltı, Mostafa’nın kaçan penaltı, daha sonra tekrar attırdığımız ona. O penaltı da bize şampiyonluğu kaçırdı tahminen.

Penaltıcıları belirliyoruz. Alex’in de topu bırakmaması lazım açıkçası. Ekibin penaltıcısı benim, benim atmam demesi lazım. O da haksız demiyorum, kibarlık yapmış. Durum bu.”