Fuhuş operasyonunda 20 şahsa 23 bin 420 TL ceza

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Denizli’de gerçekleştirilen kontroller 18 ile 24 Nisan 2022 tarihleri içinde konut, iş yeri ve apart kontrollerinde 415 farklı adres denetim edildi. Kontrollerde 102 bin 617 kişinin GBT, HES kodu ve UYAP sorgulamaları yapıldı.

Bir dernek lokalinde yapılan denetimlerde kumar oynandığı tespit edilerek 4 şahsa toplam 7 bin 276 TL idari para cezası kesilirken, 1 şahsa ise “Kumar Oynanmasına Yer ve İmkan Sağlamak” kabahatinden isimli süreç yapıldı. Kahvehanelerde yapılan denetimde 4 iş yerinde 1’inin ruhsatsız çalıştığı tespit edildi. Fuhuş olayına karışan 20 bireye toplam 23 bin 420 TL idari para cezası uygulanmıştır.

100 KUŞKULU ÇIKARILDIKLARI İSİMLİ MAKAMLARCA TUTUKLANDI

Ayrıca, vilayet genelinde meydana gelen asayişe müessir olaylar ile isimli makamlardan gelen yakalama müzekkerelerine istinaden yakalanan 100 kuşkulu çıkarıldıkları isimli makamlarca tutuklandı. Yapılan çalışmalar sonucunda, 5 adet tabanca, 1 adet av tüfeği, 3 adet kurusıkı tabanca, 45 adet fişek, 3 adet bıçak, 2 adet çalıntı motosiklet, 16 adet tuşlu cep telefonu, 1 adet çalıntı altın zincirli gerdanlık, 1 adet çalıntı pırlanta yüzük, 1 çift çalıntı altın küpe, 1 adet çalıntı saat, çeşitli ölçülerde çalıntı market materyalleri, çalıntı kıyafet ve çalıntı hurda gereçleri ile kumar oyunlarında kullanıldığı tespit edilen 200 TL para ele geçirildi.

APART KONTROLLERİNDE RASTGELE BİR AKSİLİĞE RASTLANILMADI

Geçici konaklama yerlerine yönelik olarak yapılan denetim ve kontroller sonucunda 8 farklı adreste bulunan toplam 80 apart dairesi denetim edildi. Kontroller kararında rastgele bir aksiliğe rastlanılmadı.