Fashion Week Istanbul sürat kesmeden devam ediyor

Kamelya

New member
Modanın kalbini İstanbul’da attıran Fashion Week Istanbul, başarılı tasarımcıların eşsiz moda gösterileriyle, üçüncü gününde de izleyenleri etkilemeye devam etti. Dijital olarak yayınlanan koleksiyonların yanı sıra dizayncılar kısa sinemalarıyla de dikkat çekiyor.

PRENSES TARZINDAN İLHAM

Fashion Week Istanbul’un üçüncü gününün açılışı, ‘yaşamı asla kitabına nazaran hayatıyorum. Beni kalbim yönlendiriyor, aklım değil’ diyen bir prensesin tarzından ilham alarak hazırlanan BE LIKE DIANA koleksiyonunun dizayncısı olan Murat Aytulum defilesiyle gerçekleşti.

Moda dizayncısı Tuğba Atasoy, bayan fenomeninin tüm bilgilerinı 70’lerin özgürlükçü tutumuyla yorumladığı Retrofication koleksiyonuyla Fashion Week Istanbul’da yerini aldı. Hayat döngüsü, ekosistem ve sürdürülebilir ömür unsurlarına hürmet duyarak hazırlanan NEJ koleksiyonlarından olan ve serinin birincisi olan NEJ 2021/2022 Sonbahar Kış ‘Circle’ koleksiyonu yaşadığımız en büyük iklim değişikliğini vurguladı.

Günün ikinci oturumunun açılışını RED BEARD by Tanju Babacan İlkbahar Yaz 2022 koleksiyonu ‘Radiant’ ‘Madam Minimal’ isimli sinemasıyla yaptı. Uçuş tarihli pek fazlaca ismin ilham verdiği ve bugün bize kanat olan tüm pilotlarımıza ithaf edilen Emre Erdemoğlu, KANAT isimli 2022 Sonbahar Kış koleksiyonuyla Fashion Week Istanbul’da karşımıza çıktı.

DB BERDAN tüketimi en aza indirmeye teşvik etmek ismine dönemler ortası kullanılabilen bir koleksiyona imza attı. Koleksiyon, atletik temaya dair kesimlerin dönüştürülmüş versiyonlarını ve couture ayrıntılı sokak giysi örneklerini bir ortada sunarken, denim kesimler ve üzerinde “Ağaç dikmek için en gerçek zaman” yazılı couture elbise modeliyle de dikkat çekti. Dizayncı Özgür Masur, Fashion Week Istanbul İlkbahar Yaz 2022 kapsamında, özlemleriyle, anılarıyla, dilekleriyle geçmişe yazılan mektupların hissini barındıran bir koleksiyonla üçüncü günün kapanışını yaptı.

İstanbul Hazır Giysi ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (İHKİB) tertibiyle düzenlenen FWI; T.C. Ticaret Bakanlığı öncülüğünde, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) nezdinde kurulmuş olan Türkiye Tanıtım Kümesi (TTG) tarafınca desteklenmekte ve Moda Dizayncıları Derneği (MTD) ile İstanbul Moda Akademisi (İMA) iş birliğinde yürütülmektedir.

Nobel Edebiyat Ödüllü Muharrir Gurnah NTV’de