Eti “BenimDostum’O” projesiyle sokak hayvanlarına takviyesini sürdürüyor

Manolya

Global Mod
Global Mod
Eti Benim’O 2019 yılında hayata geçirdiği “BenimDostum’O” projesiyle sokak hayvanlarının korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına katkı sağlamaya devam ediyor. HAYTAP, HEPAD ve ENCANDER iş birliğiyle yürütülen projenin dördüncü yılında Bursa ve Silivri’de bulunan üç hayvan barınağına dayanak sağlandı. Sokak hayvanlarının beslenme ve barınma gereksinimlerinin karşılandığı ve tedavileri için gerekli sıhhat aygıtlarının temin edildiği proje kapsamında bugüne kadar binlerce sokak hayvanının ömür kuralları uygunlaştırıldı.

Eti’nin sevilen markası Benim’O tarafınca sokak hayvanlarının korunmasına katkı sağlamak maksadıyla 2019 yılında başlatılan “BenimDostum’O” projesi, sokak hayvanlarının ömür kaidelerinin güzelleştirilmesine yönelik faaliyetlerinin kapsamı her yıl genişleyerek devam ediyor. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), Her Konuta Bir Pati Derneği (HEPAD) ve Engelli ve Muhtaç Hayvanları Yaşatma ve Muhafaza Derneği (ENCANDER) iş birliğiyle yürütülen projenin dördüncü yılında barınaklara bağış yapılarak sokak hayvanlarının beslenmesine, barınmasına ve tedavileri için gerekli olan sıhhat aygıtlarının teminine dayanak sağlandı.

Bugüne kadar binlerce sokak hayvanına ulaşılan proje kapsamında bu yıl 4 Nisan Sokak Hayvanlarını Muhafaza Günü öncesinde, Bursa’da Eti Benim’O dayanağıyla kurulan HAYTAP Emekli Hayvanlar Çiftliği ve HEPAD’ın barınağı, Silivri’de ise ENCANDER süreksiz bakım konutu desteklendi.

“BenimDostum’O” projesinin bağlantı çalışmaları, Eti’nin sahiplendiği kedi EtiCat’in yer aldığı eğlenceli sinemalarla toplumsal medya kanalları üzerinden devam ediyor ve tüketicilerin sokak hayvanlarına dayanak olmalarını teşvik edici bir farkındalık irtibatı gerçekleştiriyor.

HAYTAP Lideri Ahmet Şenpolat, “Eti üzere değerli bir şirket hayalini kurduğumuz bir dünyaya adım atmamıza ön ayak olduğu ve yürek verdiği için hayli memnunuz. Türkiye’de niçinse kedi ve köpekler haricindeki hayvanlar, acı çeken canlılar olarak görülmüyor. halbuki atlar, eşekler, inekler, koyunlar, keçiler hepsi birer canlı ve bu hayvanların da bakıma, veteriner takviyesine ilaca muhtaçlığı var. HAYTAP’ın emekli hayvanlar çiftliği işte bu yüzden kuruldu ve fazlaca kısa müddette toplumdan da dayanak aldı. Bugün artık kapasitemiz de dolduğu için ikinci ve üçüncü çiftliklerimiz için fizibilite çalışmalarına başladık. Keşke biroldukca şirket de artık bu üzere toplumsal sorumluluk çalışmalarına daha fazlaca dayanak verse, daha fazlaca mağdur hayvanı kurtarsak. Geçtiğimiz yaz Manavgat ve Marmaris yangınlarından etkilenen çok sayıda hayvanı tedavi ettik. Burayı yeterli ki kurmuşuz. O hayvanların birçok tedavilerinin devamı için buraya geldi. Şu anda gerçek bir emeklilik yaşıyorlar dedi.

“BenimDostum’O” projesinin sokak hayvanları için ehemmiyetini vurgulayan HEPAD Başkanı Emre Demir şöyleki konuştu: “Eti, BenimDostum’O projesiyle pati bahçesinde yaşayan yüzlerce dostumuzun barınmalarına, beslenme ve sıhhat masraflarının karşılanmasına yardımcı oluyor. En kıymetlisi de onlara ikinci baharlarını yaşatarak keyifli ailelere kavuşmalarının sağlanmasına dayanak veriyor.

ENCANDER Derneği Lideri Zuhal Kadıoğlu da şu ifadeyi kullandı: “ENCANDER, Türkiye’de birinci özel süreksiz bakım konutu statüsü ile bünyesinde 90’a yakını felçli olmak üzere, ağır yahut tedavisi olmayan hastalıkları taşıyan 435’ten çok canın bakımını gerçekleştiriyor. BenimDostum’O projesi yardımıyla, bilhassa son 2 yıldır yatırım yaparak, biyokimya aygıtı, ağır bakım ünitesi, infüzyon aygıtı alarak canlara daha kaliteli tedavi imkanı sunuyoruz. Ayrıyeten kliniklerde hastalara, reçeteli mama kullanan canlara bir arada şifa olduk. Eti’ye canlar ismine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor, bir arada daha birçok cana umut olmayı diliyoruz.”

Hibya Haber Ajansı