Ergin Ataman Rusya’ya rest çekti

Libero

New member
Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, Maccabi Tel Aviv maçının akabinde yaptığı açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesiyle ilgili, “Savaşı durdurun, saf insanların, çocukların ölüyor olması kabul edilemez” dedi.

Maçın akabinde basın toplantısında konuşan Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, kelamlarına “Savaşı durdurun, günahsız insanların, çocukların ölüyor olması kabul edilemez” diyerek başladı ve, “Maçta fazlaca düzgün oynadık. Maçtan son söylemiş olduler, 22 üçlük ile Euroelague’de bir maçta en epeyce üçlük atan ekip olduk. Savunmada epeyce güzel oynadık. Rakip kadronun oyun kurucularını epey düzgün durdurduk. Atakta topu epeyce güzel çevirdik. Bu akşam tam yüzdemizle oynadık. Taraftarlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Bize inandılar. Son 40-45 gündür alana yansıtmaya başladık. Bugün kapalı gişe oynadık. Bu oyunu sürdürerek yolumuza devam etmek istiyoruz. Son devirde Türkiye Kupası’nı kazandık. 9 final var. Bu maçları kazanarak yolumuza devam etmek istiyoruz” diye konuştu.

“SPORUN BİR BİRLEŞTİRİCİ BİR GÜÇ OLMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Kimi Euroleague ekiplerinin Rusya’ya maçlara gitmek istememesinin hatırlatılması üzerine Ataman, “Rusya’daki bütün maçlarımızı oynadık. Onlara karşı maçımız kalmadı. Sporun bir birleştirici bir güç olması gerektiğini düşünüyorum. Yarın Euroleague’in üst seviye yapacağı görüşmede bir tahlil bulmasını bekliyorum. Siyasi olarak, ekonomik olarak önlemler alınabilir, unutulmasın ki spor dünyada birleştirici bir güçtür. Biz ülke olarak barışı savunan bir ülkeyiz. Bir tahlil bulunacağını düşünüyorum. Lakin Rusya’da maç yapmak istemeyen kadrolara da hürmet duymak gerekiyor. Tansiyon düşene kadar bir periyot Rusya kadrolarının alanlarında oynayacağı maçları tarafsız alanda yapılmasıyla tahlil olabilir. Rus kadrolarının bütün maçlarının boykot etmenin sporun ruhuna karşıt olduğunu düşünüyorum” dedi.