Erdoğan-Biden tepesi daha sonrası TL niye kıymet kaybetti?

Severus

Global Mod
Global Mod
Bloomberg, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ülkesinin S-400 konusundaki tavrının değişmediğini söylemesinin akabinde Türk lirasındaki kıymet kaybının arttığını yazdı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel’deki NATO tepesi ABD Lideri Joe Biden ile birinci yüz yüze görüşmesini bugün gerçekleştirdi.

Görüşme daha sonrasında açıklamada bulunan Erdoğan, “S-400 konusunda bizim daha evvelki görüşümüz her neyse onu tabir ettim, F-35 ile ilgili görüşümüz her neyse onu da tabir ettim. Savunma sanayii ile ilgili olarak müşterek yapabileceğimiz adımlar nedir, onları söz ettim. Alışılmış bu süreç burada bitmiyor, bakanlarımız görüşmeleri sonucunda bu süreci sağlama bağlayacaktır” tabirlerini kullandı.

Bloomberg’de yer alan haberde, Türkiye Cumhurbaşkanı’nın kelam konusu vurgusunun akabinde Türk lirasındaki bedel kaybının arttığı açıklandı.

Haberde, Türk lirasında lokal saatle 21.30 prestijiyle yüzde 0.9’luk bir paha kaybı yaşandığı ve dolar kaşısındaki kıymetinin 8.4655’e düştüğü bilgisi verildi.