ELDER ve TÜRKAK’tan YEDAŞ’ın Teknik Eğitim Merkezine tam not

Manolya

Global Mod
Global Mod
Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş. (YEDAŞ) Samsun’da, envanterinin tamamını geri dönüştürülmüş gereçlerden oluşturduğu Teknik Eğitim Merkezi, Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği(ELDER) ve Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) kontrollerinde, mesleksel yeterlilik imtihanlarına uygunluk açısından tam not aldı.

MESLEKSEL YETKİNLİĞE SAHİP OLACAKLAR

5544 sayılı Mesleksel Yeterlilik Kurumu Kanununa bakılırsa elektrik dağıtım kesimi için teknik ve mesleksel alanlarda ulusal meslek standartları ve ulusal yeterlilikleri belirlenmiş 7 meslek kümesinde, Mesleksel Yeterlilik Kurumu (MYK) ve TÜRKAK onaylı meslek uzmanlık dokümanları almak üzere teorik, uygulamalı ve gibisi tekniklerle yapılacak kıymetlendirme süreçlerinin tümü YEDAŞ Teknik Eğitim Merkezinde yürütülebilecek. Elektrik dağıtım bölümü çalışanları bu mesleksel uzmanlık evrakları ile memleketler arası kabul görmüş mesleksel yetkinliğe ve bu yetkinliğin dokümanına sahip olacaklar.

ULUSAL SEVİYEDE KATKI

YEDAŞ Genel Müdürü Hasan Yasir Bora “Şirketimiz ulusal yeterliliklerde belirtilen mesleksel bilgi ve marifetler ile istihdam içindeki bağlantıyı güçlendirmek hedefiyle kalite ve verimlilik odaklı çalışmalarına bir yenisini daha eklemiş, teknik eğitim merkezinin akreditasyon sürecini muvaffakiyetle tamamlamıştır. Eğitim merkezimizin MYK ve ELDER iş birliği ile yürüteceği çalışmalarıyla; nitelikli iş gücü istihdamının yaygınlaştırılması, hakikat insan kaynaklı iş planlaması, patronların mesleğin gerektirdiği dokümanlı ve nitelikli iş gücüne ulaşabilmesi ve tüketiciye sunulan hizmetin kalitesinin arttırılması hedeflenmektedir. Eğitim merkezimiz evvela kendi bölgesi olmakla birlikte öteki dağıtım şirketleri ve onların tahlil ortağı çalışanlarına da hizmet verebilecektir, bu manada bölüme sağlayacağı katkı da ulusal seviyede olacaktır. ” diye konuştu.

Hibya Haber Ajansı