Ekmeksiz Tostmu Olur Demeyin

Davut

New member
Ekmeksiz Tostmu Olur Demeyin Tanımı İçin Gereçler

• 3 çorba kaşığı yulaf
  • 1 çorba kaşığı yoğurt
  • 1 adet yumurta
  • 1 avuç maydanoz
  • İnce doğranmış domates
  • İnce doğranmış biber
  • 2 adet kesilmiş kaşar
  • Pulbiber
  • Karabiber
  • Tuz
  • Yağlı kağıt
Ekmeksiz Tostmu Olur Demeyin Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Öncelikle yumurtamızı çırpma kabına alalım sırayla üzerine evvel yulaf daha sonra yoğurt daha sonra maydanoz ve baharatlarımızı ekleyelim yeterlice karıştıralım kıvamı ne hayli katı nede epey cıvık olmalı.
  2. daha sonrasında yağlı kağıdımızı fotoğrafta gösterdiğim üzere tost makinemize yerleştirelim ve karışımımızı milföy kalınlığında enlemesine yayalım üstüne tekrar yağlı kağıdın kalan kısmını örtüp kızarana kadar bekleyelim.
  3. Benim tost makinemin alt tarafı daha düzgün pişirdiği için ben karşıt düz yapmak zorunda kaldım sizde üstü kızarmazsa birebir biçimde hiç bozmadan çevirebilirsiniz.
  4. Kızardıktan piştikten daha sonra hazır olan tost ekmeğimizin bir kısmına iç gereçlerini ekleyelim (Kaşar, domates, biber) geri kalan tarafı üzerine kapatıp iki dakika daha tost makinesinde bekletelim tostumuz hazır ????????
  5. Niçin bu kadar uğraşalım tost ekmeği varken diyebilirsiniz. Bunu diyet yapan hanımlar ve tost ekmeği üzere beyaz ekmek üzere kilo yapan ve maalesef ki sıhhatsiz olan ekmek tüketimini azaltmak için yapmanızı öneririm kalori olarak pek düşük ve lezzet olarak çok hoş iç gerecini dilediğiniz üzere yapabilirsiniz deneyecek olanlara afiyet olsun ????
    ☺
Ekmeksiz Tostmu Olur Demeyin Tanımı Fotoğraflı Yapılışı