Duolingo 6,5 milyar dolar değerleme ile devler ligine katıldı

• Konuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
A

admin

Guest
Duolingo Wall Street’ten yatırım çekebilen en son eğitim teknolojileri şirketi oldu. Şirketin halka arz edilen pay pahası 102$ iken Çarşamba günü 141.4$‘dan satışa açıldı ve öğlenden daha sonra 130,92$‘dan süreç gördü.

Şirketin halka arzı, pandemi daha sonrasında konutlarına kapanan öğrenci ve öğretmenleri buluşturduğu kanısıyla ilgi çekti. Duolingo’nun kurucu ortağı ve CEO’su Luis con Ahn, “Halka açık bir şirket olmanın verdiği finansal güç ile daha büyük çapta faaliyet gösterebileceğiz.” dedi.

40 milyon faal kullanıcısı var

Edtech” yani bir eğitim teknolojisi şirketi olarak anılan Duolingo aylık yaklaşık 40 milyon etkin kullanıcıya 40 lisanda eğitim alma imkanı sunuyor.

Şirket amacı Asya pazarında daha fazla genişlemek zira Asya uygulamanın en süratli büyümeye başladığı bölge olarak gösteriliyor.

Duolingo’nun en geniş pazarı Amerika Birleşik Devletleri kullanıcı kitlesinin %20’sini ve şirket gelirlerinin %45‘ini oluşturuyor.

Şirket 2011’de Von Ahn ve Severin Hacker tarafınca Carnegie Mellon Üniversitesinde tanışmalarının akabinde kurulmuştu.