Dolores Aveiro: Ronaldo futbolcu olmasaydı duvar ustasıydı

Kamelya

New member
Cristiano Ronaldo’nun annesi Dolores Aveiro, verdiği röportajda oğlu ve torunuyla ilgili farklı itiraflarda bulundu.

Sporx’in haberine nazaran, Dolores Sporting kulübünün podcast yayınına katılan ve Youtube kanalına verdiği röportajda, oğlu Cristiano Ronaldo’ya “Cristiano’ya ‘Ölmedilk evvel Sporting Lizbon’da oynadığını görmek istiyorum oğlum’ dedim. ‘Sen olmasan bile torunum Cristianinho tahminen Sporting’de oynayabilir’ dedim. Bunu epeyce istiyorum” diye konuştu. Torunu Cristianinho’nun Ronaldo’nun o yaşta olduğundan daha yetenekli olduğunu belirterek, “Onun yaşındayken Cristiano’nun hocası yoktu, artık ise torunumun hocası Cristiano. Bu yüzden torunum epeyce şanslı” diye konuştu.

“CRISTIANO FUTBOLCU OLMASAYDI DUVAR USTASIYDI”

Dolores Aveiro, oğlunun yetişme çağında epey büyük meseleler çektiklerini, Cristiano’nun futbolcu olmasaydı muhtemelen bir duvar ustası olacağını belirterek, “Çok parasız günler yaşadık. Cristiano futbolu bırakma noktasına fazlaca geldi. Bana daima ‘Sana bir mesken ve otomobil alacağım’ diyordu ve söylemiş olduğini yaptı. Şayet futbolu bıraksaydı muhtemelen bir duvar ustası olurdu. Orada da dünyanın en güzel duvar ustası olamazdı, sonuçta her insanın yanlışsız bir işi vardır. Ben gençliğimde fazlaca çalışmak zorunda kaldım, sepet yapıp satardım, günde 130 sepet yaptığım günler oldu. Artık hayatımın en hoş sevinci torunlarım, ben de onlarla 10 yaşında oluyorum” diye konuştu.

Dolores Aveiro, Cristiano Ronaldo’nun uzun yıllardır rekabet ortasında olduğu Lionel Messi ile ilgili görüşlerini de belirterek, “Messi epeyce fakat epeyce âlâ bir insan. Tüm ailesini de düzgün tanıyorum. Alanda olduğu kadar güzel bir insan” diye konuştu.