Dolar milyarderi oldu, kripto para dünyasından çekiliyor

Severus

Global Mod
Global Mod
Dünyanın en büyük ikinci kripto para ünitesi Ethereum’un kurucu ortağı Kanadalı Anthony Di Iorio, kripto para dünyası ile işinin bittiğini söylemiş oldu.

Di lorio, kripto dünyasından çekilmesi ile ilgili olarak şahsi güvenlik tasalarını münasebet gösterdi.

“KENDİMİ İNANÇTA HİSSETMİYORUM”

Kripto para dünyasından çekileceğini açıklayan Di lorio, “Bu alanda kendimi mutlaka inançta hissetmiyorum. Daha büyük problemlere odaklanırsam daha inançta olacağımı düşünüyorum” sözlerini kullandı. Di lorio, kripto paralar için “Dünyanın gereksinimi olanın hakikaten küçük bir yüzdesi” sözünü kullandı.

Gittiği her yerde muhafazalarla gezen Di lorio, önümüzdeki hafta şirketi Decentral’ı satmayı ve kripto para ile ilgili olmayan öteki teşebbüslere odaklanmayı planlıyor. Di lorio’nun rastgele bir blok zinciri projesine finansman sağlamayacağı ve eski ortalıklarından da yavaş yavaş çekileceği bildirildi.

GAYRIMENKULE MERAKLI

Merkeziyetsiz teknolojilere odaklanan Toronto merkezli bir inovasyon merkezi ve yazılım geliştirme şirketi olan Decentral, bu yıl yaklaşık 1 milyon müşteri kazanan dijital varlık cüzdanı Jaxx’i üretti. Şirketini klasik para üniteleri ile yahut pay senedi karşılığında satmayı düşünen iş adamı, birkaç potansiyel yatırımcıyla görüştüğünü ve Decentral’in yüz milyonlarca dolar bedelinde olacağına inandığını belirtti.

Di lorio, ayrıyeten yaptığı büyük gayrımenkul yatırımları ile de tanınıyor. Son olarak 2018 yılında Kanada’nın Toronto kentinde 22 Milyon dolarlık bir gayrımenkul satın aldığı haberlere yansımıştı.

MİLYARDER OLDU

Di lorio, 2018 yılında Forbes’un milyarderler endeksine girmişti. O devirde iş adamının servetinin 1 milyar dolar civarında olduğu iddia ediliyordu.

Di Iorio geçtiğimiz aylarda verdiği bir röportajında, “Yatırımlarımın çoğunluğu Ethereum, Bitcoin, Polkadot ve Cardano’da. Bunların haricinde birkaç tane daha var lakin DeFi (merkezsizleştirilmiş finans) dünyasında kaybolmaya niyetim yok. Tüm bunlara vakit ayıracak gücüm yok” demişti.

Bitcoin’in akabinde dünyadaki en pahalı kripto para ünitesi olan Ethereum, halihazırda 1800 dolar civarından süreç görüyor.