Cari hesap ve katılma hesabı nedir ?

Severus

Global Mod
Global Mod
Cari Hesap ve Katlma Hesab Nedir?

Cari hesap ve katlma hesab, kurumlar tarafndan kullanlan finansal araclar arasnda yer alan iki cesittir. Bu tur hesaplar, cesitli finansal islemleri duzenlemek ve kontrol etmek icin kullanlan kurumsal finansal yonetim araclardr. Cari hesap, kurumun ksa vadeli finansal ihtiyaclarn karslamak icin kullanlan bir hesaptr. Katlma hesab ise kurumun orta ve uzun vadeli finansal ihtiyaclarnn karslanmas icin kullanlan bir hesaptr.

Cari Hesabn Ozellikleri

Cari hesap, kurumun ksa vadeli odemelerini, alacaklarn ve borclarn izlemek icin kullanlan bir finansal yonetim aracdr. Cari hesapta, islemlerin gerceklestirilmesinin ardndan, herhangi bir kar veya zararn hesaplanmas gerekmez. Bu hesap, kurumun ksa vadeli odemelerini, alacaklarn ve borclarn takip etmek icin kullanlan bir hesaptr. Cari hesap, anlk olarak islemlerin kontrolunu saglayan ve gercek zamanl olarak guncellemeleri kaydeden bir finansal aractr.

Katlma Hesabn Ozellikleri

Katlma hesab ise kurumun orta ve uzun vadeli odemelerini, alacaklarn ve borclarn izlemek icin kullanlan bir finansal aracdr. Katlma hesab, kurumun orta ve uzun vadeli odemelerini, alacaklarn ve borclarn takip etmek icin kullanlan bir hesaptr. Bu hesabn ozellikleri, kurumun orta ve uzun vadeli odemelerini, alacaklarn ve borclarn takip etmek icin kullanlan bir hesaptr. Katlma hesabnda, islemlerin gerceklestirilmesinin ardndan, kar veya zararn hesaplanmas gerekir.

Cari hesap ve katlma hesab, kurumlarn ksa vadeli ve orta/uzun vadeli finansal ihtiyaclarn karslamak icin kullanlan bir finansal yonetim aracdr. Cari hesap, kurumun ksa vadeli odemelerini, alacaklarn ve borclarn izlemek icin kullanlan bir finansal yonetim aracdr. Katlma hesab ise kurumun orta ve uzun vadeli finansal ihtiyaclarn karslamak icin kullanlan bir finansal yonetim aracdr.