Burak Yılmaz: Benim için son

Libero

New member
2022 Dünya Kupası Elemeleri Play-Off cinsinde Portekiz ile karşılaşacak olan A Ulusal Futbol Takımı’nın kaptanı Burak Yılmaz, güçlü uğraş öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Portekiz’in kuvvetli bir rakip olduğunu söyleyen Burak Yılmaz, “Elimizden geleni yapacağız. Buraya laf olsun diye gelmedik” derken, Cristiano Ronaldo hakkında açıklamalarda bulundu. Burak Yılmaz’ın açıklamalarından satır başları:

“Çok sıkıntı bir kura. Portekiz ile Porto’da oynamak ve Lizbon’da oynamak daha farklı. Burada taraftar daha ateşli olabiliyor. Portekiz’de dünyanın en âlâ oyuncusu ve ona yakın dünyanın en değerli oyuncularının en âlâ liglerde oynadığını görüyoruz. Hürmetimiz büyük lakin buraya hiç bir şeyi kabul ederek, baştan yenilmiş üzere, elenmiş üzere düşünerek gelmedik. Bizlerin de hayali var, ulaşmak istediğimiz yerler var. Ülkemizi Dünya Kupası’nda temsil etmek istiyoruz. Sizlerin de bunu istediğini biliyoruz”

“SAHADA ARKADAŞLIK OLMAYACAK”

“Fonte yeterli arkadaşım. Alanda arkadaşlık olmayacak demiş ve epeyce yanlışsız söylemiş. Onunla saha haricinde her vakit arkadaşız, kıymetli muvaffakiyetler yakaladık lakin söylemiş olduği her şeye katılıyorum. Yarın alanda arkadaşlık olmayacak. Benim onu, onun da beni tanımasının avantaj ya da dezavantaj olacağını düşünmüyorum. Zira bunlar tek maç, eleme maçı, her an her şey olabilir. İnşallah yarın günümüzde oluruz ve kazanan taraf biz oluruz.”

“GELMİŞ GEÇMİŞ EN DÜZGÜN OYUNCU”

“Ronaldo benim için dünyanın gelmiş geçmiş en büyük oyuncusu. Buna hürmet duyacaklarını düşünüyorum. Ona hürmetim var ve epeyce seviyorum. Onun son Dünya Kupası mı bilemem lakin benim son Dünya Kupam olacağına eminim. Onun için alana çıkıp elimden geleni yapmak, ülkeme yardımcı olmak istiyorum. bir evvel olduğu üzere. Bu formayı taşımak her şeyden daha kıymetli, her genç kardeşimizin hayali, ben de buradayım ve kaptanım. Son Dünya Kupam olduğuna eminim Ronaldo’nunkini bilemem. Buraya gelene kadar hayli gurur yaşadım, büyük mutluluklar yaşadım ve yaşattım. Gururlu bir biçimde yarın inşallah misyonumu yapacağımı düşünüyorum”

“İYİ DURUMDA OLDUĞUMUZU DÜŞÜNÜYORUM”

“Çok formda oyuncularımız olduğunu düşünüyorum. Kendi kadrolarında hayli formda oyuncularımız var. Lakin biz Avrupa Şampiyonası’na giderken de fazlaca formda âlâ durumda gittik. Futbol günlük, neyin ne olduğu, yediği içtiği, uykusu kendisine bakması her şey performansı belirliyor. Lakin ben uygun durumda olduğumuzu düşünüyorum. Arkadaşlarımızın fazlaca istediğini görüyorum. Öz inançlılar bu fazlaca değerli. Portekiz’in Lizbon’da oynadığı maçlarla Porto’da oynadığı maçlar daha farklı. Porto’da seyirci daha agresif. Buna hazırlandık. Her şeyiyle maça hazırlandık, düzgün durumdayız. Futbol bu yarın ne olacağa natürel ki beli olmaz.”

“EN GÜÇ KURAYI ÇEKTİK”

“Aslında kümeden başkan de çıkabilirdik lakin performans eksikliği, öteki kaideler, hal ve durumlar bizi ikinci olmaya itti. Dünya Kupası’na başlarken Hollanda’nın olduğu kümede herkes onların önder çıkacağını düşünüyordu lakin biz büyük bir atak yapıp liderliği ele aldık, kendi sinirlerimizle ikinci olup Play-Off’a kaldık. Biz başkan olsaydık, Hollanda, Portekiz, İtalya yarışıyor olacaktı. En sıkıntı kurayı çektik. Bu da futbolun hoşluğu. Buralara gelmek de kıymetli. Norveç’i geçtik. Bunları kenara bıraktık, yarın elemeye konsantre olduk. Portekiz maçında gereğini yapacağımızı düşünüyorum.”

“LAF OLSUN DİYE GELMEDİK”

“Biz laf olsun diye buraya gelmedik. Büsbütün inanıyoruz. Kaybedebiliriz Avrupa şampiyonu olmuş bir Portekiz, dünyanın en yeterli oyuncusu olmuş Ronaldo’nun önderliğindeki bir ekibe karşı oynuyoruz. Fakat biz hiç bir şeyi kabul edip gelmedik. Kaybedersek de kabul edip kaybetmeyeceğiz. Bunun olabileceğine yürekten inanıyorum”